Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/gostynin/domains/gm1.gostynin.edu.pl/public_html/plugins/content/plugin_googlemap2.php on line 98

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/gostynin/domains/gm1.gostynin.edu.pl/public_html/plugins/content/plugin_googlemap2.php on line 126

2016/2017

 

 
„DOMINATORZY„ z Gimnazjum nr 1  ponownie najlepsi w koszykówce.
 
 
W dniu 30.11.2016r., w Hali MOSiR w Gostynine odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce. Ponownie najlepszą w powiecie okazała się drużyna chopców z Gimnazjum nr 1 w Gostyninie. Koszykarze z „ Siemowita” pokonali drużyny z Pacyny i Sannik. Udowodnili tym samym, że od wielu lat nie mają sobie równych w mieście i powiecie. Kolejna piąta już wygrana z rzędu w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce pokazuje wysoki poziom sportowy uczniów z Gimnazjum nr 1 i bardzo duży wkład pracy nauczycieli i uczniów na lekcjach wychowania fizycznego. Cyklicznie odnoszone sukcesy sportowe w Gimnazjum nr 1 pokazują tylko prawidłowy kierunek pracy z młodzieżą. Wygrywane zawody sportowe przez uczniów z Gimnazjum nr 1 motywują ich jeszcze do bardziej solidnej pracy na lekcjach wychowania fizycznego i przynoszą wiele zadowolenia i dumy z możliwości nauki w Gimnazjum nr 1 w Gostyninie.

SPRAWOZDANIE Z XIII MISTRZOSTW W PŁYWANIU
 
 
 
Dnia 18 LISTOPADA 2016 roku na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie odbyły się XIII MISTRZOSTWA GIMNAZJUM NR 1 im. Księcia Mazowieckiego  Siemowita IV w Gostyninie w pływaniu.   Jak zawsze, dziewczęta  i chłopcy rywalizowali na dystansie  50 metrów stylem dowolnym.               
 
Zawody chłopców odbyły się w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria – uczniowie klas I (rocznik 2003)
II kategoria – uczniowie klas II (rocznik 2002)
III kategoria – uczniowie klas III (rocznik 2001)
 
Dziewczęta rywalizowały również  w trzech kategoriach:
I kategoria – uczennice klas I (rocznik 2003)
II kategoria – uczennice klas II (rocznik 2002)
III kategoria – uczennice klas III (rocznik 2001)
 
   Zawodnicy pływali seriami na czas. Kolejność miejsc ustalono wg. uzyskanych czasów. Uczniowie, którzy zajęli  trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, a pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego I semestr nauki. 
 WIĘCEJ POBIERZ
 

BEZAPELACYJNY TRIUMF NASZYCH PIŁKARZY
 
W tegorocznych mistrzostwach powiatu w piłce nożnej piłkarze z Gimnazjum nr 1 okazali się być bezkonkurencylewski, Wiktor Smyczyński, Marcin Smyczyński, Mateusz Kwiatkowski, Oskar Kosmowski, Szymon Kocanowski, Mateusz Dobieński, Klaudiusz Mikołajczyk i Maciej Jaśkiewicz.
 
 
 

2015/2016   TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

 
Już czwarty rok z rzędu w naszej szkole odbył się Turniej piłki nożnej chłopców  klas szóstych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr1 w Gostyninie. W turnieju udział wzięły drużyny z Białotarska, Emilianowa, Sierakówka, SP nr 1 i SPnr3  w Gostyninie. Tradycyjnie zawody odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Po wyczerpującej grze uczniowie zostali zaproszeni na posiłek w stołówce szkolnej a na koniec trzy pierwsze drużyny nagrodzone zostały pucharami.

ZWYCIĘSTWO NASZYCH UCZNIÓW!
 
W marcu na hali MOSiR w Gostyninie odbyły się Powiatowe zawody w piłce ręcznej. Drużyna chłopców pokonała pozostałe zespoły zajmując pierwsze miejsce w turnieju nagrodzone pucharem i awansem do zawodów rejonowych. Kilka dni wcześniej drużyna dziewcząt wywalczyła miejsce trzecie. Gratulujemy.
 

UNIHOKEJ - ZAWODY POWIATOWE
 
Podtrzymując dobrą passę w zawodach drużyna chłopców Gimnazjum nr1 w Gostyninie wykazała ogromną wolę walki i po zaciętych pojedynkach  ostatecznie zajęła II miejsce. Cieszymy się i życzymy kolejnych sukcesów.
 

MISTRZOSTWA POWIA TU W KOSZYKÓWCE 

14 stycznia 2016 roku w hali MOSIR odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: Gimnazjum Sanniki, Gimnazjum Pacyna, Gimnazjum Emilianów oraz nasze gimnazjum. W wyniku rozegranego turnieju pierwsze miejsce zajęła nasza reprezentacja turnieju pokonując wysoko wszystkich przeciwników
G-1 Gostynin- G. Sanniki 32:5
G-1 Gostynin- G. Emilianów 25:13 
G01 Gostynin- G. Pacyna 48:7
Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie:
Jan Kostkiewicz- IIIB, Eryk Ubysz IIIB, Jakub Kamiński IIIA, Hubert Adamczyk IIIA, Norbert Majer IIIA, Damian Pietrzak IIIA, Kamil Sobiecki IIIA, Eryk Przybylski IIID, Mateusz Ostrowski IIID.
 

CHŁOPCY NAJLEPSI W PŁYWANIU
 
 
W dniu 20 listopada 2015r. odbyły się zawody pływackie o Puchar Burmistrza miasta Gostynina. Rewelacyjnie spisali się pływacy z Gimnazjum nr 1. W punktacji drużynowej co prawda drużyna chłopców zajęła II miejsce ustępując tylko starszym kolegom z Liceum Ogólnokształcącego  im. T. Kościuszki w Gostyninie. Biorąc pod uwagę tylko kategorie szkól gimnazjalnych, pływacy z naszego gimnazjum okazali się najlepsi w mieście. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 

PUCHAR DLA DRUŻYNY DZIEWCZĄT

 

W dniu 17 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce halowej dziewcząt Szkół gimnazjalnych. W zawodach udział wzięło sześć szkół. I faza grupowa turnieju, w systemie " każdy z każdym" wyłoniła 4 najlepsze drużyny: Emilianów i Gimnazjum nr 2 z grupy A oraz Gimnazjum nr 1 i Lucień z grupy B. II faza to system pucharowy, który wykreował finalistów. Drużyna dziewcząt naszego Gimnazjum po zaciętych pojedynkach uplasowała się na wysokim III miejscu zdobywając puchar dla szkoły. GRATULUJEMY!  
 
 

 

PIŁKARZE W LIDZE MAZOWIECKIEJ

 


Juniorzy młodsi Mazura Gostynin ponownie awansowali do I Ligi Mazowieckiej wygrywając wszystkie osiem spotkań i strzelając rywalom siedemdziesiąt bramek. Ogromny wkład w sukces mieli uczniowie z klas sportowych z Gimnazjum nr 1 imienia Księcia Mazowieckiego Siemowita IV.  Barwy Mazura reprezentowali następujący uczniowie G1: Eryk Przybylski, Mateusz Ostrowski, Jan Kostkiewicz, Adam Kowalów, Norbert Różycki, Patryk Szczepański, Dawid Domański, Dominik Staniszewski, Dariusz Demitrow, Konrad Bartosiewicz, Michał Węglewski, Paweł Znyk, Jakub Stachowski Pamiątkowe medale za awans wręczył młodym piłkarzom między innymi dyrektor gimnazjum Robert Pypkowski. Trenerem zespołu jest nauczyciel G1, a zarazem wychowawca klasy sportowej o profilu piłkarskim Arkadiusz Szulczewski. Tradycją i chlubą Gimnazjum nr 1 są właśnie klasy sportowe. W kolejnym roku szkolnym 2016/2017 dyrekcja szkoły planuję utworzenie następnej klasy sportowej o profilu piłkarskim.


S P R A W O Z D A N I E
  
 z  XII  MISTRZOSTW  GIMNAZJUM NR 1
 
im. KSIĘCIA MAZOWIECKIEGO SIEMOWITA IV w  GOSTYNINIE
 
w PŁYWANIU
 
 
Dnia 10 LISTOPADA 2015 roku na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie odbyły się         XII MISTRZOSTWA GIMNAZJUM NR 1 im. Księcia Mazowieckiego  Siemowita IV w Gostyninie w pływaniu.   Jak zawsze, dziewczęta  i chłopcy rywalizowali na dystansie  50 metrów stylem dowolnym.               
 
Zawody chłopców odbyły się w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria – uczniowie klas I (rocznik 2002)
II kategoria – uczniowie klas II (rocznik 2001)
III kategoria – uczniowie klas III (rocznik 2000)
 
Dziewczęta rywalizowały również  w trzech kategoriach:
I kategoria – uczennice klas I (rocznik 2002)
II kategoria – uczennice klas II (rocznik 2001)
III kategoria – uczennice klas III (rocznik 2000)
 
Zawodnicy pływali seriami na czas. Kolejność miejsc ustalono wg. uzyskanych czasów. Uczniowie, którzy zajęli  trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, a pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego I semestr nauki. 
 
WYNIKI POBIERZ

2014/2015     KOLEJNY PUCHAR DLA NASZYCH DZIEWCZAT    
W dniu 12 marca odbyły się XVII Mistrzostwa Powiatu w unihokeju dziewcząt. Do zawodów przystąpiło pięć drużyn z Powiatu gostynińskiego. Po zaciętych pojedynkach, które rozegrano systemem "każdy z każdym" nasze dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu i zdobyły puchar dla szkoły. Oto skład drużyny: Magdalena Kołodziejska, Wiktoria Karwacka, Karolina Żóltowska, Karina Ciechomska, Weronika Albiniak, Klaudia Pydyn, Magdalena Krysińska, Joanna Nowicka, Maja Macek, Małgorzata Dąbrowska.
 
 
 

WICEMISTRZYNIE REJONU W TENISIE STOŁOWYM
 
Dużym sukcesem sportowym uczennic Gimnazjum nr1 zakończyły się zawody w rejonowym drużynowym tenisie stołowym. Aby dostać się do etapu rejonowego dziewczęta musiały pokonać drużyny z naszego powiatu. Jak widać ich zwycięstwo nie było przypadkowe, ponieważ potwierdziły swoje umiejętności w konfrontacji z drużynami powiatów: sierpeckiego, grodzkiego płockiego i ziemskiego płockiego zdobywając wysokie drugie miejsce.
 
 
 

  NASI KOSZYKARZE NA IGRZYSKACH MAZOWIECKICH
 
25.02.2015 r. w hali OSiR w Gostyninie odbył się finał rejonowy szkół gimnazjalnych w koszykówce chłopców. W zawodach wzięły udział cztery zespoły – mistrzowie powiatów: gostynińskiego, sierpeckiego, płockiego grodzkiego i płockiego ziemskiego. Stawką turnieju był awans na Igrzyska Mazowieckie.
Rewelacyjnie spisali się nasi zawodnicy, którzy wygrali wszystkie spotkania.
Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum Sierpc  23 : 8
Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum nr 8 Płock 32 : 8
Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum Słupno 22 : 18
Ciężka praca, która została wykonana podczas treningów zaowocowała tym, że chłopcy   będą reprezentować rejon płocki w zawodach wojewódzkich.
Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów! Reprezentacja Gimnazjum nr 1 wystąpiła w składzie: Jakub Dołęgowski, Patryk Kostrzewski, Sebastian Surmak, Jan Kostkiewicz, Dawid Lemański, Krystian Zarębski, Eryk Przybylski, Artur Nadczmański, Norbert Majer, Kacper Pasikowski. Opiekunem zespołu jest Waldemar Lewandowski.
 
 

NASI KOSZYKARZE MISTRZAMI POWIATU
 
14 stycznia 2015 r. w hali MOSiR odbyły Mistrzostwa Powiatu Chłopców Szkół Gimnazjalnych w koszykówce. W zawodach wzięły udział drużyny z Sannik, Pacyny, G2 Gostynin oraz nasza reprezentacja.
Znakomicie  spisali się nasi chłopcy, zajmując pierwsze miejsce.
Nasi koszykarze wygrali wszystkie mecze!
Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum nr 2 17:14
Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum Sanniki 28:9
Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum Pacyna 32:9
Nasza reprezentacja    uzyskała prawo do reprezentowania naszego powiatu w zawodach 
rejonowych.
 Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie reprezentowali:
 Jakub Dołęgowski- III C, Patryk Kostrzewski- III B, Sebastian Surmak -III B, 
Jan Kostkiewicz- II B, Artur  Nadczmański- III A, Dawid Lemański- III A, Krystian 
Zarębski- III A, Mikołaj Kieszkowski- II C, Eryk Przybylski- II D i Jakub Kamiński- II A.
 
 
 
 
 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ
 
 
W dniu 05.12.2014r nauczyciele Zespołu Wychowania Fizycznego z Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie, zorganizowali III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Gimnazjum nr 1 dla uczniów Szkół Podstawowych z Gostynina i oklicznych miejscowości. W turnieju rywalizowały drużyny chłopców ze: Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie,  Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie,  Szkoły Podstawowej w Sierakówku i  Szkoły Podstawowej w Lucieniu.
Turniej był jednym z zaplanowanych do realizacji zadań programu „W-F z klasą” do którego od września 2014r.,  przystąpiło  Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie. Uczniowie szkół podstawowych biorący udział w turnieju rozwijali swoje zainteresowania sportem na boisku piłkarskim. Młodzi sportowcy mogli integrować się w zespole rówieśniczym, rozwijać umiejetności gry w piłkę nożną oraz podnosić kondycję fizyczną poprzez udział w zawodach sportowych.
Po zakończeniu turnieju zawodnicy wraz z opiekunami zaproszeni zostali przez Dyrektora  Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie p. Roberta Pypkowskiego na ciepły posiłek do szkolnej stołówki. 
Dzień spędzony w Gimnazjum nr 1 w Gostyninie obfitował w wiele chwil radości, dużą dawkę pozytywnej sportowej walki i moc niezapomnianych przeżyć. 
Trzy najlepsze zespoły wyróżnione zostały pucharami. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Kolejność końcowa turnieju: 
  • I miejsce  Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie
  • II miejsce  Szkoła Podstawowa w Lucieniu
  • III miejsce  Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie
  • IV miejsce  Szkoła Podstawowa w Sierakówku.
  
 
 

DZIEWCZĘTA NAJLEPSZE W POWIECIE
 
 
KAROLINA ŻÓŁTOWSKA I MAGDALENA KOŁODZIEJSKA – uczennice Gimnazjum nr1 w Gostyninie po raz trzeci z rzędu wygrały zawody w drużynowym tenisie stolowym dziewcząt rozgrywanym 4 grudnia w SP 3 w Gostyninie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.
 
 
 
 

ZDOBYLIŚMY PUCHAR
 
W dniu 19 listopada odbyły się zawody w halową piłkę nożną. W zawodach startowało 8 drużyn, ktore podzielone zostały na dwie grupy. Drużyna naszego Gimnazjum znalazla sie w grupie z drużynami z: Sierakowka, Białotarska, Emilianowa i po zaciętych pojedynkah zakwalifikowała sie do finału, w którym musiala zmierzyć się jeszcze z drużynami z Lucienia i Gimnazjum nr 2. Ostatecznie dziewczęta wywalczyły III miejsce zdobywając puchar dla szkoły.
 
 

XI  MISTRZOSTW  GIMNAZJUM NR 1 W PŁYWANIU
 
 Dnia 17 LISTOPADA 2014 roku na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie odbyły się  jubileuszowe XI MISTRZOSTWA GIMNAZJUM NR 1 im. Księcia Mazowieckiego  Siemowita IV w Gostyninie w pływaniu.   Jak zawsze, dziewczęta  i chłopcy rywalizowali na dystansie  50 metrów stylem dowolnym.               
Zawody chłopców odbyły się w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria – uczniowie klas I (rocznik 2001)
II kategoria – uczniowie klas II (rocznik 2000)
III kategoria – uczniowie klas III (rocznik 1999)
Dziewczęta rywalizowały również  w trzech kategoriach:
I kategoria – uczennice klas I (rocznik 2001)
II kategoria – uczennice klas II (rocznik 2000)
III kategoria – uczennice klas III (rocznik 1999)
Zawodnicy pływali seriami na czas. Kolejność miejsc ustalono wg. uzyskanych czasów. Uczniowie, którzy zajęli  trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, a pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego I semestr nauki. 
WYNIKI POBIERZ
 

SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ
 
 14 listopada w naszym gimnazjum odbyła się debata ,,Sportowy Okrągły Stół” w związku z wypełnieniem pierwszego zadania w ramach projektu ,, WF z klasą”. W debacie udział wzięli uczniowie z trójek klasowych , przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele wychowania fizycznego oraz dyrektor szkoły p. R. Pypkowski.Na początku debaty przedstawiono ogólne założenia projektu ,,WF z klasą”, następnie przystąpiono do pracy nad zadaniem: Mocne i słabe strony lekcji wychowania fizycznego w naszej szkole. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy: klasy pierwsze, drugie i trzecie. Do każdej grupy dołączył przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego i nauczuciel wychowania fizycznego.Zadanie polegało na wypisaniu na szarym papierze plusów i minusów lekcji wf w naszej szkole. Po zakończeniu pracy przedstawiciele grup prezentowali wyniki.
 Wypowiedzi uczestników:
Mocną stroną jest dostęp do hali sportowej, bliska odległośc basenu miejskiego, fajni nauczyciele, zdrowa rywalizacja, poprawa kondycji i sylwetki.
Słabe strony to niska temperatura na hali, zbyt duża intensywnośc wysiłku fizycznego,zużyty sprzęt sportowy, mało zajęc przy muzyce i w terenie.
Wspólnie wypracowano wnioski, które dały nam odpowiedź na pytanie: co konkretnie chcemy poprawic i co możemy zrobic żeby było lepiej? :
-zwiększyc ilośc i jakośc pomocy dydaktycznych
-zmniejszyc ilośc grup cwiczebnych na hali
-zwiększyc ilośc zajęc przy muzyce
-porawic atrakcyjnośc zajęc poprzez zajęcia w terenie i poznawanie nowych form ruchu i dyscyplin sportowych.
-zwiększyc zaangażowanie uczniów.
Odpowiedzieliśmy sobie także na pytania: Jakiego wsparcia potrzebujemy?, Co można zrobic własnymi siłami, a co potrzebne jest z zewnątrz?. Zatem potrzebujemy wsparcia dyrekcji szkoły, nauczycieli, Rady Rodziców i Urzędu Miasta. Od siebie możemy wymagac większej kreatywności, pozyskiwac fundusze od sponsorów, a z zewnątrz ( Urząd Miasta) oczekiwalibyśmy środków finansowych na zakup nowych pomocy. Na koniec debaty  zadecydowaliśmy, że w ramach programu w semestrze zimowym realizowac będziemy zadanie: Lekcje poza szkołą. 
 

 

 


 

 

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.