9 listopada o godzinie 11:11 we wszystkich szkołach w Polsce będziemy śpiewać Mazurka Dąbrowskiego. To pieśń, która łączy i jest podstawą polskości, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję “Dzień dla Niepodległej”.
Celem naszego wydarzenia jest zaangażowanie młodzieży oraz lokalnych środowisk w całej Polsce do śpiewania Hymnu Narodowego oraz przygotowania ciekawych projektów, które upamiętnią 100  rocznicę Niepodległości naszej Ojczyzny.
 Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwo Edukacji Narodowej

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV
w Gostyninie w dniu 9 listopada 2018 roku przystąpi do powyższej akcji organizując uroczystość pt.” Meeting ku wolności”. Przebieg uroczystości będzie wyglądał następująco:
1030 - 1100 – rozdawanie kotylionów.
1100 - 1105 – zbiórka uczniów i przedszkolaków w hali sportowej.
1111 – zaśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.
1130 – zbiórka przed szkołą, posadzenie dębu.
1140 - 1230 – przemarsz uczniów i przedszkolaków ulicami miasta, rozdawanie mieszkańcom pamiątkowych kart Niepodległości.
1230 - 1250 – zapalenie zniczy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, spotkanie dyrekcji szkoły i nauczycieli z władzami miasta.
1300 - powrót do szkoły.

UWAGA UCZNIOWIE

Zwracam się do WAS z gorącą porśbą o zakupienie od kazdej klasy jednego znicza, który zostanie zapalony  pod pomnikiem Józefa Piłsudzkiego.

Robert Pypkowski