NARODOWE CZYTANIE W NASZYM MIEŚCIE
W sobotę, 8 września, uczniowie naszej szkoły wraz z innymi mieszkańcami Gostynina oraz ze społecznością w ponad 2930 miejscach w Polsce i na świecie wzięli udział w Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Wydarzenie honorowym patronatem objęła i zainaugurowała Para Prezydencka. W naszym mieście lekturę rozpoczęli Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski wraz z małżonką. Jak podkreślał burmistrz w krótkim wprowadzeniu, książka traktująca o początkach międzywojennej Polski, ma nie tylko szczególne (z powodu jubileuszu 100-lecia niepodległości ) ale także uniwersalne znaczenie, które także dziś powinno się poznawać i propagować. Szkołę Podstawową nr 5 w Gostyninie wraz z nauczycielem-bibliotekarzem  P. Bogumiłą Wasiak reprezentowali: Magdalena Biniewicz, Dominika Justyńska, Lidia Olejnik, Helena Zaręba, Aleksandra Liberadzka, Marcelina Durma, Zuzanna Jędrzejczak, Iga Samoraj, Nikola Kucharczyk, Monika Golus.