KONKURS RECYTATORSKI

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie odbyły się rejonowe eliminacje konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Tegoroczna edycja była związana z nadchodzącym Jubileuszem 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W związku z tym recytatorzy musieli wykazać się dużą znajomością literatury patriotycznej. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: klasy I-III, klasy IV-VII i gimnazja. Każdy z nich musiał przedstawić dwa wybrane utwory tematycznie nawiązujące do ważnych wydarzeń z historii naszego kraju. Recytatorów oceniało jury w składzie: p. Magdalena Garstka, p. Julia Łoś oraz p. Mariusz Pogonowski - gość specjalny, aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. 
Miło jest nam ogłosić, że dwie uczennice naszej szkoły - Lidia Olejnik oraz Zuzanna Cichońska z klasy VIIB, otrzymały wyróżnienia w kategorii klas IV-VII. 
Po ogłoszeniu werdyktu przez jury odbyły się warsztaty dla recytatorów, które prowadził p. Mariusz Pogonowski. Przekazał on młodym artystom wiele ciekawych i przydatnych rad dotyczących recytacji. Aktor wspominał o tym, jak ważna jest dykcja, odpowiedni dobór repertuaru i dobra intonacja utworu. Następnie zaprosił ochotników do odegrania krótkich scenek, które okazały się niełatwym wyzwaniem. 
Wyróżnionym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.