W tym roku podjęliśmy decyzję o zaproszeniu kolejny raz, do udziału uczniów z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni, Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach. Zaproszeni goście z Ząbek i Wrześni nocowali na gostynińskim zamku.
W mury naszej szkoły zawitały grupy przedszkolne z miejscowych przedszkoli. Przedszkolaki  pod opieką swoich opiekunów uczestniczycli w warsztatach grupy Alice3 gdzie  próbowali stworzyć swój magiczny świat tworząc niezwykłe animacje. Podczas pracy zadawano nam wiele ciekawych pytań, na które udzielaliśmy  odpowiedzi i pomagaliśmy realizować powierzone zadania. 
W tym dniu również  uczniowie kl.Ia naszej szkoły mieli wyjątkowo trudne zadanie. Występowali w podwójnej roli- jako uczestnicy warsztatów i jako prowadzący. Z obu zadań wywiązali się wyśmienicie. Szkoląc swoich młodszych kolegów z przedszkoli cierpliwie tłumaczyli im jak bawić się i uczyć korzystając z maty „Logiczne Drzewo”. Dzieci przedszkolne różnicowały figury geometryczne według kilku cech i umieszczały je w odpowiednich miejscach na gałęziach drzewa. Rozpoznawały symbole oznaczające cechy, układali według symboli ciągi figur. Zajęcia z logicznym drzewem sprawiły przedszkolakom ogromną radość. Z zapałem wykonywały wszystkie zadania. W nagrodę za udział w warsztatach każde dziecko otrzymało imienny certyfikat.  Dzieci z Punktu Przedszkolnego po raz pierwszy wzięły udział w warsztatach kodowania. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem maty „Drzewo Logiczne”. Pracą dzieci kierowały koleżanki i koledzy z klasy Ia pod czujnym okiem nauczycielki Anny Balcerzak. Przedszkolaki wzięły również udział w zajęciach z robotyki. Uczyły się sterować robotem „Photon”. Korzystały z gier i programów na dywanie multimedialnym. Udział w warsztatach miał na celu wprowadzenie dzieci w świat multimediów i technoligii informatycznej oraz zapoznać z podstawami programowania.
 Wielką pracę wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach, którzy pod opieką swojej nauczycielki pani Anny Kuśnierz i pani Anety Stankiewicz prowadzili zajęcia dla swoich kolegów i koleżanek z gostynińskich przedszkoli. Te wspaniałe maluchy uczyły podstaw kodowania przy wykorzystaniu kostek do gry, robotów Dash & Dot, maty Mistrzów Kodowania oraz zestawów Scottie Go.
Uczniowie z Samorządowej Szkoły  Podstawowej nr 6 z Wrześni po opieką pani Doroty Czerniak – Czech przygotowali następujące aktywności dla naszych milusińskich: Makey Makey – zagrajmy na bananach, programowanie za pomocą Ozobotów i robotów Dash&Dot oraz kodowanie bez komputera – budowanie wieży wg. schematu/kodu, poszukiwacze skarbu, sudoku – zabawa z kolorami, zakodowany rysunek.
W przerwach między zajęciami wszyscy zaproszeni goście mogli odpocząć na poduszkach i piankach rekreacyjnych. Po zakończonych warsztatach na wszystkich czekał słodki poczęstunek. W opiece nad przedszkolakami, zwłaszcza z grup integracyjnych pomagali uczniowie klas starszych.
Po wytężonej pracy wszyscy udaliśmy się na zasłużony obiad w murach Zamku Gostynińskiego. Burmistrz Miasta Gostynina Pan Paweł Kalinowski wręczył podziękowania dla nauczycieli prowadzących warsztaty i wyraził swoje uznanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji imprezy i propagowania programowania wśród uczniów. Na koniec wszyscy zaproszeni goście wraz z uczniami i nauczycielami prowadzącymi warsztaty zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że Ci cudowni goście jeszcze niejednokrotnie zawitają w mury naszej szkoły.
Nasza impreza nie miałaby tak wspaniałej oprawy, gdyby nie pomoc i wsparcie finansowe. Dlatego też w imieniu organizatorów chcielibyśmy podziękować:
Burmistrzowi Miasta Gostynina Panu Pawłowi Kalinowskiemu - za ufundowanie noclegu na zamku i transportu dzieci z Wrześni i Ząbek
 
 
 
 
 
 

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.