SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 31.01.2018r. na zaproszenie  dzieci i nauczycieli przybył do naszego przedszkola policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie młodszy aspirant Łukasz Jagodzki. Tego dnia dzieci z obu grup wiekowych zgromadziły się w sali, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie pana policjanta. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, policyjny lizak oraz małe kajdanki, które chciały obejrzeć wszystkie dzieci. Pan policjant mówił także o bezpieczeństwie na drodze oraz w czasie zabaw. Przypomniał o konieczności noszenia odblasków i bezpiecznej jeździe rowerem. Na koniec rozdał dzieciom odblaski z numerami alarmowymi. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!
 
 
 
Z WIZYTĄ W APTECE

W czwartek 14 grudnia przedszkolaki z obu grup Krasnoludki i Biedronki poszły z wizytą do apteki. Miała okazję przyjrzeć się z bliska pracy farmaceuty, pan opowiedział im na czym polega jego praca. Dowiedziały się, że farmaceuta musi znać wszystkie leki, dawkowanie, doradzić gdy do apteki przychodzi ktoś chory, kto potrzebuje pomocy. Farmaceuta pokazał jak sporządza się leki robione na zamówienie, maści. Następnie dzieci zwiedziły zaplecze i magazyn – miejsce, gdzie klienci nie wchodzą. Zobaczyły niezliczoną ilość półek na których stały leki, fiolki, ampułki, tabletki, tuby i pudełka – wszystko posegregowane alfabetycznie. Dzieci dowiedziały się także o tym, jak dbać o zdrowie i jak najrzadziej chorować. Na zakończenie dostały drobne upominki w formie zdrowych batonów i próbek maści. Wizyta bardzo podobała się dzieciom.
PIERNIKOWE SZALEŃSTWO
W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie klasy Ia, wraz ze swoimi babciami i dziadkami w dniu 18 grudnia spotkali się na wspólnym pieczeniu świątecznych pierniczków. Od samego rana wszyscy zabrali się do rozwałkowywania piernikowego ciasta. Teraz dopiero poszły w ruch niezliczone ilości przyniesionych przez babcie foremek. Powstały aniołki, choineczki, gwiazdki, renifery, bombki, itp. Wszystkie te cudeńka znalazły się na blaszkach i pod czujnym okiem pań kucharek nabrały złocistego koloru wypieczone w szkolnej kuchni. Najlepsza zabawa była jednak dopiero przed nami. Jeszcze ciepłe ciasteczka zostały poddane zdobieniu. Za pomocą różnobarwnych lukrów i posypek ciasteczka zamieniły się w prawdziwe dzieła sztuki. W tak słodką pracę zaangażowani byli wszyscy uczestnicy warsztatów. Swoje nieodkryte jak dotąd umiejętności zaprezentował również pan dyrektor. Po niedługim czasie, jakże niezwykle przyjemnej pracy, talerze zapełniły się pysznymi, pachnącymi ciasteczkami.

 
 
 
GODZINA KODOWANIA

Tradycją naszej szkoły jest udział uczniów w różnych przedsięwzięciach promujących programowanie. Jednym z nich jest Godzina Kodowania, międzynarodowa akcja odbywająca się w ramach Światowego Tygodnia Programowania. W tym roku wzięli w niej udział nie tylko uczniowie klas starszych, ale także pierwszaki oraz grupy przedszkolne. Dzieci korzystały z różnego rodzaju kursów i łamigłówek z postaciami ze znanych im gier i zabaw, których rozwiązanie polegało na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Najmłodsi uczestnicy bawili się kodując drogę pojazdów z użyciem strzałek.


POCZYTAJ MI

Dnia 11 grudnia 2017 w Bibliotece  Szkolnej SP nr 5w Gostyninie   przedstawicielki Koła Miłośników Książki Joanna Baraniak, ucz. klasy IIIc i Wiktoria Głowacka, ucz. klasy IIIa zaprezentowały maluchom z oddziałów przedszkolnych „Karsnoludki” i „Biedronki” książeczki pt.”Pinokio” i „Piotruś Pan”. Dzieci słuchały uważnie i z przejęciem odczytywane treści. Spotkanie zakończyło się krótkim konkursem ze znajomości bajek. 
 

PRZEDSZKOLAKI NA PIERWSZEJ WYCIECZCE

W czwartek 9 listopada nasze przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego były na wycieczce w Happy Parku w Stróżewku. Dzieci były zachwycone możliwością korzystania z różnorodnych atrakcji Centrum Zabaw: basenów z piłeczkami, trampolin, wielkich zjeżdżalni z kulkami, atrakcyjnych kolorowych domków, skomplikowanych torów sprawnościowych. Czas dzieciom umilały zabawy z animatorami, którzy pięknie malowali buzie, organizowali różne ciekawe konkurencje. Dzieciom bardzo podobała się także podróż autokarem, gdyż większość z nich pierwszy raz miała okazję korzystać z tego środka transportu. Przedszkolaki spędziły radosne i niezapomniane chwile w bajkowej scenerii i z uśmiechem na twarzy wróciły do domów.  

MALI PATRIOCI

10 listopada 2017r. Dzieci z Punktu Przedszkolnego włączyły się w obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sale nasze przybrały biało – czerwone barwy. Dzieci poznały symbole narodowe,  wykonały flagi oraz plakat na szkolny konkurs.

WARSZTATY TANECZNE Z PANIĄ DOROTKĄ

8 listopada odbyły się pierwsze zajęcia taneczne dla uczniów klasy I i dzieci z Punktu Przedszkolnego. Zajęcia poprowadziła mama uczennicy klasy I. Dzieci uczyły się tańczyć Zumbę, poznały nowy układ taneczny.ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DYNI

W poniedziałek 30 października 2017r. dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły Dzień Dyni. Tego dnia w przedszkolu zrobiło się bardzo pomarańczowo, gdyż dzieci przyszły do przedszkola ubrane właśnie w tym kolorze. Główna bohaterka  „dynia” – okazała się być dla dzieci wielką inspiracją. To warzywo bowiem przyniesione do przedszkola przez dzieci posłużyło maluchom i ich paniom do zorganizowania świetnej zabawy. Nie zabrakło torów przeszkód, slalomów oraz tańców. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną i zabrały się do odkrywania dyniowego wnętrza. Wszystkie dzielnie wydrążały nasiona z dyń i pod opieką pań wykonały stworkowe lampiony. Dzień ten przyniósł dzieciakom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

  PUNKT PRZEDSZKOLNY TUŻ PRZED PRZEPROWADZKĄ
Na chwilę obecną Punkt Przedszkolny funkcjonuje w przestronnych salach. Mamy dwie grupy: grupę dzieci młodszych „Krasnoludki” i grupę dzieci starszych „Biedronki”. Zapewniamy dzieciom bezpieczne i komfortowe warunki do zabawy i nauki. Przedszkolaki szybko zaaklimatyzowały się wśród rówieśników i swoich pań opiekunek. Zdobywają wiedzę oraz umiejętności w trakcie organizowanych zajęć. Chętnie uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego i rytmiki. Od października organizujemy z udziałem uczniów kl. I dzieci cykliczne zajęcia z kodowania. Szkoła i Punkt Przedszkolny wyposażone są w pomoce do organizowania tego typu zajęć. Wkrótce nastąpi oficjalne otwarcie Punktu Przedszkolnego połączone z pasowaniem przedszkolaków i uczniów klasy I na które serdecznie zapraszamy.  
 

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.