V EDYCJA CODE WEEK

We wtorek 17 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie w ramach Międzynarodowego Tygodnia Kodowania odbyła się niezwykła impreza – Europe Code Week 2017. Od 7 do 22 października 2017r. w całej Europie odbywają się warsztaty programowania dla dzieci i dorosłych. Nasza szkoła od pięciu  lat regularnie organizuje Europejski Tydzień Kodowania – Codeweek, którego patronem jest Komisja Europejska. W szkole prężnie działają pasjonaci kodowania, którzy silnie motywują i dzielą się swoimi umiejętnościami z uczniami gostynińskich szkół podstawowych oraz przedszkoli. Tradycją stały się cykliczne szkolenia i warsztaty profesjonalnej drużyny informatycznej „Alice3”, specjalizującej się w programowaniu w języku  JAVA. Mamy w swoim dorobku udział w warsztatach we Wrześni i organizację konkursów programistycznych na terenie Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Nasi uczniowie zdobyli w zeszłym roku prestiżowe wyróżnienie na „Igrzyskach Mistrzów Kodowania” – uzyskując tytuł organizatorów jednego z sześciu najbardziej kreatywnych i zapadających w pamięć wydarzeń promujących kodowanie w każdym wieku. Tytuł ten zachęcił naszą szkołę do dalszego podnoszenia kwalifikacji i umiejętności informatycznych, które promujemy jako kluczową umiejętność XXI wieku, niezbędną dla kolejnych pokoleń Gostynian – Polaków - Europejczyków na przyszłych rynkach pracy.
    
Więcej…
 
 EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5

  
Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie od czterech lat regularnie organizuje Europejski Tydzień Kodowania – Codeweek, którego patronem jest Komisja Europejska. Tegoroczna edycja tego wydarzenia odbywać się będzie na terenie całej Europy w dniach 7-22 października 2017 r., a w naszej szkole dołączą do niej uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie. Uczniowie klasy IA szkoły podstawowej wspólnie ze swoją wychowawczynią oraz nauczycielkami z punktu przedszkolnego będą prowadzić warsztaty z kodowania przy wykorzystaniu Maty Drzewo - zestaw do kodowania wraz z klockami Kolorowe Figury. Tworzące całość pomoce do kodowania i odkodowywania pozwalają na aktywne zdobywanie i poszerzanie wiedzy związanej z programowaniem poprzez zabawę. W szkole prężnie działają pasjonaci kodowania, którzy silnie motywują i dzielą się swoimi umiejętnościami z uczniami gostynińskich szkół podstawowych oraz przedszkoli. Tradycją stały się cykliczne szkolenia i warsztaty profesjonalnej drużyny informatycznej „Alice3”, specjalizującej się w programowaniu w języku JAVA. 
Więcej…
 
 
 ŁÓDŹ DAWNA I WSPÓŁCZESNA

W dniu 4 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami p. M. Kołodziejską, p. M. Kozubską i p. I. Kalińską udali się na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Powszechnym, gdzie młodzież obejrzała spektakl pt. „Szalone nożyczki”. Widzowie z zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem śledzili przedstawienie, a gra aktorów została nagrodzona gromkimi brawami.Następnie, po krótkim posiłku, wszyscy udali się do Muzeum Fabryki na terenie Manufaktury. Przewodnik zapoznał młodzież z historią przemysłu włókienniczego w Łodzi, w tym z rozwojem kompleksu fabrycznego  Izraela Poznańskiego. Uczniowie dowiedzieli się też,  jak dawniej wyglądała droga przetwarzania bawełny i przekonali się, jak hałaśliwy jest stukot zabytkowych  maszyn włókienniczych.
Wyjazd do Łodzi okazał się wyjątkowo udany.  Jego uczestnicy zadowoleni, z uśmiechem na twarzach wrócili do domu.
 
 
 
 
 
WARSZTATY PROGRAMOWANIA

 

Dnia 12 października grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach programowania organizowanych przez Coders Lab na Zamku w Gostyninie. Uczniowie uczyli się jak rozwiązywać problemy rozbijając je na szereg małych czynności. Jako przykładu użyli algorytmu parzenia herbaty. Uczestnicy nauczyli się kilku prostych komend w programie Python.
 
« pierwszapoprzednia11następnaostatnia »

Strona 11 z 11

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.