PIKNIK RODZINNY
 
Sobota 16.06. była dla dzieci z grupy Krasnoludki  i uczniów klasy Ia dniem wyjątkowym. Był to Dzień Rodzinki obchodzony w sposób nietypowy. Oprócz dzieci i rodziców w imprezie brali udział dziadkowie i rodzeństwo. Zamiast tradycyjnych wierszy i piosenek były podchody. Dzieci i rodzice z klasy I a nie tylko wyznaczali strzałkami trasę ,ale też wymyślali zadania, które były przeznaczone dla przedszkolaków i ich rodziców. Pierwszoklasiści wykazali się dużą wyobraźnią układając zadania. Krasnoludki i ich rodzice musieli śpiewać piosenki, tańczyć, rozpoznawać rośliny, a nawet przenieść na rękach swoją panią. Finał podchodów miał miejsce na plaży Bratoszewo. Po krótkim odpoczynku wszyscy z wielkim zapałem uczestniczyli w grach i zabawach sportowych. Przeciąganie liny, skoki w workach, gra w zbijanego sprawiły wszystkim dużo radości. Kto się zmęczył mógł nabrać sił zjadając pyszną kiełbaskę z grilla i słodycze.Wszyscy bawili się doskonale i w dobrych humorach wrócili do domów. Planujemy już następne spotkanie. 
Więcej…
 
NASI PIERWSZOKLASIŚCI

 Brawo dla Adama Piętki
 
Adaś Piętka, uczeń klasy Ia, po raz kolejny na podium. W organizowanym 17 czerwca 2018r.  III Gostynińskim Biegu Zamkowym – Niepodległa 2018 Adam zajął III miejsce. Gratulujemy sukcesów i wytrwałości w bieganiu. Życzymy kolejnych zwycięstw oraz udanych wakacji.
 
Gratulacje dla Agaty Janeckiej
 
Agata Janecka, uczennica klasy Ia zajęła III miejsce w I etapie konkursu plastycznego Dla lasu, dla ludzi -  z nami bezpiecznie. Organizatorem konkursy była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi oraz Nadleśnictwo Gostynin. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie. 
 
Więcej…
 
 RAJD ROWEROWY CZWARTOKLASISTÓW
 W dniu 15.06.2018r. uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą panią Katarzyną Lińską oraz z panem Przemysławem Dobrzyńskim wybrali się na rajd rowerowy. Rajd był również okazją do świętowania zbilżającego się końca roku szkolnego. W rajdzie wzięli udział także rodzice i rodzeństwo czwartoklasistów. Piątkowe przedpołudnie było ciepłe i słoneczne, a więc dzieci miały wspaniałe warunki do integracji i aktywnego spędzenia czasu. Podczas dobrej zabawy było dużo śmiechu i radości. Do Gostynina wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. 


Więcej…
 
PRZEDSTAWIENIE "PINOKIO"

W dniu 12.06 uczniowie z  klasy II a pod kierunkiem pani Letycji Kosińskiej wystawili spektakl dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły.  Przedszkolaki, pierwszoklasiści oraz klasa IV wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie „Pinokio”. Bajka miała na celu nie tylko rozbawić naszych młodszych kolegów, ale  przede wszystkim  przekazać im pewne ważne informacje i niezbędne wskazówki. Tak też się stało, jak to zwykle w bajkach bywa, nasza także miała morał, dobro i mądrość zwyciężyły, a dzieci w skupieniu wysłuchiwały przekazywanych im na koniec przez starszych kolegów-aktorów rad.  Mamy nadzieję, że zapamiętają i wykorzystają chociaż część z nich. Widzowie byli zachwyceni, aktorzy dumni, co równocześnie potwierdziło myśl, iż nauka przez zabawę jest zawsze najlepsza. 
Więcej…
 
"PIĄTKA" ZNÓW W CHORWACJI
 W dniach 25.05- 03.06.2018r. Odbyła się 3 z kolei  wycieczka do Chorwacji. Po raz kolejny zakwaterowani byliśmy w hotelu „Hollywood Inn”. Na miejscu panowała bardzo miła atmosfera. Mogliśmy skosztować specjałów kuchni śródziemnomorskiej. Pierwszy dzień spędziliśmy na opalaniu i kąpielach w wodach Adriatyku. Wieczorem zwiedzaliśmy pobliskie miasto Zadar. Następnego dnia wyruszyliśmy na całodzienny rejs do Parku Narodowego wysp Kornati, podczas którego mieliśmy możliwość ujrzenia delfinów w ich naturalnym środowisku. Podczas pobytu w Chorwacji zwiedzaliśmy miasta takie jak: Sibenik (katedra św. Jakuba), Split (Pałac Deklocjana) Trogir (Primostan), w których mogliśmy zachwycać się przepięknymi starówkami. Będąc w Parku Narodowym Plitvickie Jeziora, mogliśmy podziwiać faunę i florę Chorwacji. Najbardziej zachwyciły nas wodospady. Wszystkie najlepsze momenty uwiecznialiśmy na zdjęciach. 


Więcej…
 
 Z WIZYTĄ W ZOO
 
Piątego czerwca uczniowie klasy Ia pojechali na wycieczkę do ZOO w Płocku. Pogoda i humor dopisywały wszystkim. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na zwiedzanie.  Każdy znalazł tu coś interesującego dla siebie. Jednym najbardziej podobały się węże, inni zachwycali się rybami lub słoniami. Dodatkową atrakcją były zabawy w parku linowym. Wszyscy sprawnie pokonywani przeszkody i bawili się wspaniale. 

Więcej…
 
 O UŚMIECHU  PLASTUSIA

Szóstego czerwca odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski im.M.Kownackiej O uśmiech Plastusia. Organizatorem Konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Szczawinie Kościelnym. W konkursie wzięło udział 4 uczniów z klasy Ia - Łucja Bogulewska, Michał Dziubała, Aleksandra Kwiatkowska i Aniela Rokicka. Dzieci recytowały wiersze M.Kownackiej i M.Konopnickiej. Mimo ogromnej tremy mali aktorzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Za udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz książkę pt. Księga małego patrioty zawierającą zbiór najpopularniejszych pieśni patriotycznych wraz z płytą CD. Po zakończeniu konkursu dzieci mogły wziąć udział w warsztatach aktorskich prowadzonych przez pana Bogumiła Karbowskiego, aktora Teatru Dramatycznego w Płocku oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z figurką Plastusia.
 
Więcej…
 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 11

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.