DEBATA PRZEDWYBORCZA

W dniu 26 września odbyła się w naszej szkole debata mająca na celu wybranie przewodniczącego szkoły oraz Rzecznika Praw ucznia. Wszystkie kandydatki zaprezentowały swoje plany oraz wstępne programy wyborcze. O zaszczytne stanowisko przewodniczącej ubiegały się dwie uczennice Maja Bobowska oraz Monika Węglewska. Funkcję Rzecznika natomiast pragnęły pełnić aż trzy nasze koleżanki, jednakże po mającym miejsce dzień później głosowaniu zwyciężczynią okazała się być Agata Wichlińska. Przewodniczącą szkoły, po podliczeniu głosów została Maja Bobowska, jej młodsza kontrkandydatka  pełnić będzie funkcę zastępcy. Opiekunem i pomocą dla  przewodniczącej w najbliższym roku szkolnym będzie pani Letycja Kosińska,  Rzecznik zaś może liczyć na  poradę  i wsparcie ze strony pani Katarzyny Ciszewskiej. Wszystkim dziewczynom gratulujemy odwagi i życzymy dużo sukcesów w tegorocznej pracy na rzecz szkoły. Powodzenia!
 
NARODOWE CZYTANIE W NASZYM MIEŚCIE
W sobotę, 8 września, uczniowie naszej szkoły wraz z innymi mieszkańcami Gostynina oraz ze społecznością w ponad 2930 miejscach w Polsce i na świecie wzięli udział w Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Wydarzenie honorowym patronatem objęła i zainaugurowała Para Prezydencka. W naszym mieście lekturę rozpoczęli Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski wraz z małżonką. Jak podkreślał burmistrz w krótkim wprowadzeniu, książka traktująca o początkach międzywojennej Polski, ma nie tylko szczególne (z powodu jubileuszu 100-lecia niepodległości ) ale także uniwersalne znaczenie, które także dziś powinno się poznawać i propagować. Szkołę Podstawową nr 5 w Gostyninie wraz z nauczycielem-bibliotekarzem  P. Bogumiłą Wasiak reprezentowali: Magdalena Biniewicz, Dominika Justyńska, Lidia Olejnik, Helena Zaręba, Aleksandra Liberadzka, Marcelina Durma, Zuzanna Jędrzejczak, Iga Samoraj, Nikola Kucharczyk, Monika Golus.
 
 PIKNIK RODZINNY
 
Sobota 16.06. była dla dzieci z grupy Krasnoludki  i uczniów klasy Ia dniem wyjątkowym. Był to Dzień Rodzinki obchodzony w sposób nietypowy. Oprócz dzieci i rodziców w imprezie brali udział dziadkowie i rodzeństwo. Zamiast tradycyjnych wierszy i piosenek były podchody. Dzieci i rodzice z klasy I a nie tylko wyznaczali strzałkami trasę ,ale też wymyślali zadania, które były przeznaczone dla przedszkolaków i ich rodziców. Pierwszoklasiści wykazali się dużą wyobraźnią układając zadania. Krasnoludki i ich rodzice musieli śpiewać piosenki, tańczyć, rozpoznawać rośliny, a nawet przenieść na rękach swoją panią. Finał podchodów miał miejsce na plaży Bratoszewo. Po krótkim odpoczynku wszyscy z wielkim zapałem uczestniczyli w grach i zabawach sportowych. Przeciąganie liny, skoki w workach, gra w zbijanego sprawiły wszystkim dużo radości. Kto się zmęczył mógł nabrać sił zjadając pyszną kiełbaskę z grilla i słodycze.Wszyscy bawili się doskonale i w dobrych humorach wrócili do domów. Planujemy już następne spotkanie. 
Więcej…
 
NASI PIERWSZOKLASIŚCI

 Brawo dla Adama Piętki
 
Adaś Piętka, uczeń klasy Ia, po raz kolejny na podium. W organizowanym 17 czerwca 2018r.  III Gostynińskim Biegu Zamkowym – Niepodległa 2018 Adam zajął III miejsce. Gratulujemy sukcesów i wytrwałości w bieganiu. Życzymy kolejnych zwycięstw oraz udanych wakacji.
 
Gratulacje dla Agaty Janeckiej
 
Agata Janecka, uczennica klasy Ia zajęła III miejsce w I etapie konkursu plastycznego Dla lasu, dla ludzi -  z nami bezpiecznie. Organizatorem konkursy była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi oraz Nadleśnictwo Gostynin. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie. 
 
Więcej…
 
 RAJD ROWEROWY CZWARTOKLASISTÓW
 W dniu 15.06.2018r. uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą panią Katarzyną Lińską oraz z panem Przemysławem Dobrzyńskim wybrali się na rajd rowerowy. Rajd był również okazją do świętowania zbilżającego się końca roku szkolnego. W rajdzie wzięli udział także rodzice i rodzeństwo czwartoklasistów. Piątkowe przedpołudnie było ciepłe i słoneczne, a więc dzieci miały wspaniałe warunki do integracji i aktywnego spędzenia czasu. Podczas dobrej zabawy było dużo śmiechu i radości. Do Gostynina wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. 


Więcej…
 
PRZEDSTAWIENIE "PINOKIO"

W dniu 12.06 uczniowie z  klasy II a pod kierunkiem pani Letycji Kosińskiej wystawili spektakl dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły.  Przedszkolaki, pierwszoklasiści oraz klasa IV wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie „Pinokio”. Bajka miała na celu nie tylko rozbawić naszych młodszych kolegów, ale  przede wszystkim  przekazać im pewne ważne informacje i niezbędne wskazówki. Tak też się stało, jak to zwykle w bajkach bywa, nasza także miała morał, dobro i mądrość zwyciężyły, a dzieci w skupieniu wysłuchiwały przekazywanych im na koniec przez starszych kolegów-aktorów rad.  Mamy nadzieję, że zapamiętają i wykorzystają chociaż część z nich. Widzowie byli zachwyceni, aktorzy dumni, co równocześnie potwierdziło myśl, iż nauka przez zabawę jest zawsze najlepsza. 
Więcej…
 
"PIĄTKA" ZNÓW W CHORWACJI
 W dniach 25.05- 03.06.2018r. Odbyła się 3 z kolei  wycieczka do Chorwacji. Po raz kolejny zakwaterowani byliśmy w hotelu „Hollywood Inn”. Na miejscu panowała bardzo miła atmosfera. Mogliśmy skosztować specjałów kuchni śródziemnomorskiej. Pierwszy dzień spędziliśmy na opalaniu i kąpielach w wodach Adriatyku. Wieczorem zwiedzaliśmy pobliskie miasto Zadar. Następnego dnia wyruszyliśmy na całodzienny rejs do Parku Narodowego wysp Kornati, podczas którego mieliśmy możliwość ujrzenia delfinów w ich naturalnym środowisku. Podczas pobytu w Chorwacji zwiedzaliśmy miasta takie jak: Sibenik (katedra św. Jakuba), Split (Pałac Deklocjana) Trogir (Primostan), w których mogliśmy zachwycać się przepięknymi starówkami. Będąc w Parku Narodowym Plitvickie Jeziora, mogliśmy podziwiać faunę i florę Chorwacji. Najbardziej zachwyciły nas wodospady. Wszystkie najlepsze momenty uwiecznialiśmy na zdjęciach. 


Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 12

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.