BALLADYNA W VIIB

W klasie VIIB odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Uczniowie postanowili przedstawić fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna". To opowieść o zazdrości, miłości i żądzy władzy, która doprowadza do upadku moralnego i zbrodni. Siódmoklasiści wcielili się w role Balladyny, Aliny, Kirkora, Pustelnika i innych bohaterów, robiąc to z aktorską precyzją, pomysłem na stroje i dekoracje. Była to świetna zabawa, ale i ciekawe utrwalenie treści lektury. 
Więcej…
 
 ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DYNI

W poniedziałek 30 października 2017r. dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły Dzień Dyni. Tego dnia w przedszkolu zrobiło się bardzo pomarańczowo, gdyż dzieci przyszły do przedszkola ubrane właśnie w tym kolorze. Główna bohaterka  „dynia” – okazała się być dla dzieci wielką inspiracją. To warzywo bowiem przyniesione do przedszkola przez dzieci posłużyło maluchom i ich paniom do zorganizowania świetnej zabawy. Nie zabrakło torów przeszkód, slalomów oraz tańców. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną i zabrały się do odkrywania dyniowego wnętrza. Wszystkie dzielnie wydrążały nasiona z dyń i pod opieką pań wykonały stworkowe lampiony. Dzień ten przyniósł dzieciakom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
 
Więcej…
 
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W TEATRZE
 
Dnia 22 lutego przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego były na wycieczce w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektaklu „Kopciuszek"  w reżyserii Stefana Szaciłowskiego, na motywach baśni braci Grimm. Baśń bardzo podobała się dzieciom, scenografia robiła ogromne wrażenie, aktorzy występujący w sztuce świetnie odegrali swoje role wzbudzając szereg skrajnych emocji. Baśń została przedstawiona w zupełnie nowej odsłonie. Dzieci miały okazję obejrzeć  kulisy Teatru. Scenę, na której grają aktorzy, garderobę wypełnioną przeróżnymi strojami i kostiumami, dekoracje jakie używane  są w różnych spektaklach oraz przeróżne rekwizyty używane na scenie przez aktorów. Dzieci zadawały wiele pytań i miały możliwość zobaczenia wszystkiego z bliska. Dzieci wracały do domu z wieloma niezapomnianymi wrażeniami i bogatsi w nowe doświadczenia.
 

PUNKT PRZEDSZKOLNY TUŻ PRZED PRZEPROWADZKĄ

 

Na chwilę obecną Punkt Przedszkolny funkcjonuje w przestronnych salach. Mamy dwie grupy: grupę dzieci młodszych „Krasnoludki” i grupę dzieci starszych „Biedronki”. Zapewniamy dzieciom bezpieczne i komfortowe warunki do zabawy i nauki. Przedszkolaki szybko zaaklimatyzowały się wśród rówieśników i swoich pań opiekunek. Zdobywają wiedzę oraz umiejętności w trakcie organizowanych zajęć. Chętnie uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego i rytmiki. Od października organizujemy z udziałem uczniów kl. I dzieci cykliczne zajęcia z kodowania. Szkoła i Punkt Przedszkolny wyposażone są w pomoce do organizowania tego typu zajęć. Wkrótce nastąpi oficjalne otwarcie Punktu Przedszkolnego połączone z pasowaniem przedszkolaków i uczniów klasy I na które serdecznie zapraszamy. 
Więcej…
 
WYCIECZKA W GŁĄB ZIEMI

W dniu 24.10.2017 uczniowie z klasy Ia z wychowawcą Panią Anną Balcerzak i z klasy IVa z wychowawcą Panią Katarzyną Lińską odwiedzili jedyną w Europie Kopalnię Soli w Kłodawie, która powstała w 1949 roku.  Kopalnia soli w Kłodawie to najgłębsza w Polsce podziemna trasa turystyczna. Już sam zjazd z prędkością 6m/s na głębokość 600 m dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Niesamowite jest również to, iż kopalnia cały czas funkcjonuje, tak więc zwiedzając podziemne korytarze i wyeksploatowane komory można spotkać górników powracających, bądź udających się do pracy. Historia powstania i opowieści o metodach wydobycia kłodawskich złóż nabierają innego wymiaru, kiedy przekazuje je górnik solny podczas spaceru zawiłym, podziemnym labiryntem. Wszechobecne maszyny górnicze, przyrządy pomiarowe i magazyny z materiałami wybuchowymi nie przeszkadzają w podziwianiu piękna solnych korytarzy oraz pomieszczeń przygotowanych specjalnie dla turystów – Kaplicy Św. Kingi, sali koncertowej oraz Groty Drakuli. Wycieczkowy szlak przebiega pośród pokładów unikatowej, liczącej ponad 200 mln lat, soli różowej. W Europie taka sól wydobywana jest tylko w Kłodawie. Ciekawostką jest, iż w 2007 r. w kopalni pobito rekord Guinessa w kategorii „najniżej odbywający się koncert muzyczny na świecie”.Obecnie Kopalnia jest największym krajowym producentem soli kamiennej. Wydobycie prowadzi tradycyjna metoda górnicza, która pozwala zachować w pełni stworzone przez przyrodę walory kłodawskiej soli. Uczniowie po emocjonującym zwiedzaniu zakupili pamiątki i zadowoleni wrócili do Gostynina.
Więcej…
 
HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO
 

W zawodach piłkarskich szóstek chłopców, rozegranych na stadionie miejskim, nasza szkoła odniosła historyczne zwycięstwo, bo pierwsze pod nazwą SP5. Turniej półfinałowy nasi uczniowie zakończyli na pierwszym miejscu z  imponującym bilansem 15:0. W finale drużyna potwierdziła swoja dominację, wygrywając wszystkie mecze. Strzelili 12 goli tracąc tylko jeden. Zwycięstwo skutkuje awansem SP5 do finału rejonowego, którego zostanie rozegrany w maju. Z niecierpliwością czekamy na turniej halowy z udziałem naszych piłkarzy. Reprezentacja Szkoły Podstawowej wystąpiła w składzie: Klaudiusz Mikołajczyk, Szymon Kocanowski, Mateusz Dobieński, Oskar Kosmowski, Bartłomiej Skonieczny, Wiktor Smyczyński, Maciej Jaśkiewicz, Mateusz Rojewski, Mateusz Olesiński, Szymon Górski, Eryk Wydrzyński.
 
 
UDZIAŁ W KONFERENCJI "Kariera - moja przyszłość, mój wybór" 
 
W dniu 18 października 2017 r. reprezentacja naszej szkoły - uczennice z klasy IIIa wraz z opiekunką P. Bogumiłą Wasiak - uczestniczyła w konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku. Konferencja odbyła się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który ma na celu zmotywowanie młodych ludzi do poszukiwania drogi edukacyjnej, zawodowej oraz odkrywania własnego potencjału. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z terenu powiatu płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego. Było bardzo interesująco: młodzi przedsiębiorcy prezentowali swoją ścieżkę kariery zawodowej, uczestnicy konkursu „Biznes Junior – moja przyszłość w moich rękach” i „Moje wspomnienia ze szkolnej ławki” przedstawili swoje prezentacje multimedialne w postaci wywiadu. Na koniec wyjazdu zwiedziliśmy Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. 
 
 
WYCIECZKA W TATRY

W dniach 16-19 października 2017r. uczniowie wraz z opiekunami Arkadiuszem Szulczewskim, Piotrem Dutkiewiczem, Beatą Złotnik oraz Anną Pakulską wzięli udział w wycieczce do Zakopanego, Krakowa i na Słowację. Wyjazd był świetną okazją do wspólnej integracji siódmoklasistów, którzy stanowili w tym roku dominującą grupę. Nasza przygoda z Tatrami rozpoczęła się tuż po zakwaterowaniu w przestronnym, pięknie położonym i dobrze nam już znanym pensjonacie Maria jednak po drodze odwiedziliśmy Kraków i dobrze wszystkim znany Wawel. Kolejny dzień to tradycyjnie Słowacja i Tatralandia, największy wodny ośrodek rozrywki i wypoczynku położony wśród wspaniałej scenerii gór. Park leży na obszarze historycznego regionu Liptów, w pobliżu Liptowskiego Mikulasza, na północnym brzegu zbiornika wodnego Liptowska Mara. Dzięki termalnej wodzie płynącej z wnętrza ziemi mogliśmy korzystać  z basenów znajdujących się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz obiektu oraz z niezliczonej ilości urządzeń masujących, zjeżdżalni wodnych i innych atrakcji. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Dolina Kościeliska, o której bardzo ciekawie w trzecim dniu pobytu opowiadał nam przewodnik. Ostatniego dnia udaliśmy się na znaną dotychczas tylko z telewizji Wielką Krokiew, na której szczyt dotarliśmy wyciągiem krzesełkowym a bezchmurne niebo pozwalało na podziwianie przepięknych widoków i panoramy miasta. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam spacer po zakopiańskich Krupówkach, gdzie mogliśmy podziwiać sztukę góralską, posmakować oscypków czy posłuchać góralskiej muzyki.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 11

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.