APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.”
 
11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, czyli kolejną rocznicę odzyskania wolności przez Polskę. Po 123 latach nasz kraj wyzwolił się spod panowania zaborców. W tym roku mija 99. rocznica tego ważnego wydarzenia. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Na początku wszyscy uczniowie z dumą odśpiewali hymn Polski. Następnie przewodniczący szkoły wygłosił przemowę dotyczącą genezy święta. Po krótkim rysie historycznym głos zabrali uczniowie klas IIIb i VIIb, którzy pod okiem p. Małgorzaty Durmy recytowali  wiersze i odgrywali historyczne scenki. Nie zabrakło również wzruszających, patriotycznych pieśni. Wszystko po to, aby przypomnieć, jak trudna i długa była droga Polaków do upragnionej wolności i oddać hołd tym, którzy walczyli i poświęcili swoje życie dla ojczyzny. Wszyscy uczniowie, na znak szacunku i poczucia jedności narodowej, ubrani byli w tym dniu w stroje galowe. Uroczystość ta była ważną lekcją patriotyzmu i historii dla całej społeczności szkolnej.
Zuzanna Cichońska kl. VIIb
 
 
 
WIZYTA W TEATRZE STUDIO BUFFO
 
3 listopada 2017 roku uczniowie klasy 7b SP, 2b i 3a GM, pod opieką Małgorzaty Durmy, Katarzyny Lińskiej i Marioli Lewandowskiej, wybrali się na wycieczkę do stolicy. Spacer rozpoczęli od Kolumny Zygmunta III Wazy - pomnika powstałego w latach 1643-1644 autorstwa Augustyna Locciego i Konstantyna Tencalii. Następnie "odwiedzili" słynną Syrenkę na Warszawskiej Starówce, która jest symbolem tego miasta. Podczas II wojny światowej figura ta została uszkodzona, a w 1951 w odlewni Braci Łopieńskich dorobiono jej oderwany miecz, lewą rękę i tarczę. Uczniów zachwyciły kamieniczki na Rynku Starego Miasta, który jest jednym z najważniejszych miejsc na kulturalnej i turystycznej mapie Warszawy, ze względu na wpisanie w 19980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Potem oddali cześć powstańcom. W ciągu murów miejskich przy ulicy Podwale, na fundamentach dawnej baszty, stoi jeden z najbardziej niezwykłych warszawskich pomników. Zwany jest Pomnikiem Małego Powstańca. Jest to rzeźba licząca zaledwie 1,5 metra i na tle wysokich murów wydaje się jeszcze mniejsza. Symbolizuje wszystkich młodych ludzi, którzy w okresie Powstania Warszawskiego służyli jako sanitariusze lub łącznicy. Wielu z nich walczyło również z karabinem w ręku, tak jak przedstawia to postać na pomniku. 
Więcej…
 
 I MIEJSCE NASZYCH UCZENNIC
 

Zasłużone zwycięstwo odniosły nasze uczennice w mistrzostwach powiatu w halowej piłce nożnej. Zarówno w grupie jak i w meczach finałowych wygrały wszystkie swoje pojedynki nie tracąc żadnej bramki! W turnieju wzięło 6 drużyn ze szkół powiatu gostynińskiego.Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Ormińska, Milena Chabowska, Natalia Maćczak, Julia Wiankowska, Nikola Lewandowska, Wiktoria Chmielecka, Oliwia Budzyńska, Anastazja Alabrudzńska, Wiktoria Głowacka, Katarzyna Jankowska, Monika Węglewska. GRATULACJE!
 
 
 WYRÓŻNIENIE DLA NASZEJ UCZENNICY OLIWII DEBICH 

W dniu 31 pażdziernija odbyło się podsumowanie VIIIedycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. "Przyroda gostynińska w obiektywie".
Do konkursu przystąpiło 124 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalnych. W gronie laureatów znalazła się nasza uczennica Oliwia Debich z klasy VIIb zdobywając wyróżnienie.                                                   

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
  
 
BALLADYNA W VIIB

W klasie VIIB odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Uczniowie postanowili przedstawić fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna". To opowieść o zazdrości, miłości i żądzy władzy, która doprowadza do upadku moralnego i zbrodni. Siódmoklasiści wcielili się w role Balladyny, Aliny, Kirkora, Pustelnika i innych bohaterów, robiąc to z aktorską precyzją, pomysłem na stroje i dekoracje. Była to świetna zabawa, ale i ciekawe utrwalenie treści lektury. 
Więcej…
 
 ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DYNI

W poniedziałek 30 października 2017r. dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły Dzień Dyni. Tego dnia w przedszkolu zrobiło się bardzo pomarańczowo, gdyż dzieci przyszły do przedszkola ubrane właśnie w tym kolorze. Główna bohaterka  „dynia” – okazała się być dla dzieci wielką inspiracją. To warzywo bowiem przyniesione do przedszkola przez dzieci posłużyło maluchom i ich paniom do zorganizowania świetnej zabawy. Nie zabrakło torów przeszkód, slalomów oraz tańców. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną i zabrały się do odkrywania dyniowego wnętrza. Wszystkie dzielnie wydrążały nasiona z dyń i pod opieką pań wykonały stworkowe lampiony. Dzień ten przyniósł dzieciakom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
 
Więcej…
 
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W TEATRZE
 
Dnia 22 lutego przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego były na wycieczce w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektaklu „Kopciuszek"  w reżyserii Stefana Szaciłowskiego, na motywach baśni braci Grimm. Baśń bardzo podobała się dzieciom, scenografia robiła ogromne wrażenie, aktorzy występujący w sztuce świetnie odegrali swoje role wzbudzając szereg skrajnych emocji. Baśń została przedstawiona w zupełnie nowej odsłonie. Dzieci miały okazję obejrzeć  kulisy Teatru. Scenę, na której grają aktorzy, garderobę wypełnioną przeróżnymi strojami i kostiumami, dekoracje jakie używane  są w różnych spektaklach oraz przeróżne rekwizyty używane na scenie przez aktorów. Dzieci zadawały wiele pytań i miały możliwość zobaczenia wszystkiego z bliska. Dzieci wracały do domu z wieloma niezapomnianymi wrażeniami i bogatsi w nowe doświadczenia.
 

PUNKT PRZEDSZKOLNY TUŻ PRZED PRZEPROWADZKĄ

 

Na chwilę obecną Punkt Przedszkolny funkcjonuje w przestronnych salach. Mamy dwie grupy: grupę dzieci młodszych „Krasnoludki” i grupę dzieci starszych „Biedronki”. Zapewniamy dzieciom bezpieczne i komfortowe warunki do zabawy i nauki. Przedszkolaki szybko zaaklimatyzowały się wśród rówieśników i swoich pań opiekunek. Zdobywają wiedzę oraz umiejętności w trakcie organizowanych zajęć. Chętnie uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego i rytmiki. Od października organizujemy z udziałem uczniów kl. I dzieci cykliczne zajęcia z kodowania. Szkoła i Punkt Przedszkolny wyposażone są w pomoce do organizowania tego typu zajęć. Wkrótce nastąpi oficjalne otwarcie Punktu Przedszkolnego połączone z pasowaniem przedszkolaków i uczniów klasy I na które serdecznie zapraszamy. 
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 12

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.