DRUŻYNA DZIEWCZĄT PONOWNIE NAJLEPSZA 
 
W poniedziałek, 27 listopada na Hali MOSiR w Gostyninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt. W zawodach udział wzięły trzy drużyny: Sp3/ G2 w Gostyninie, Szkoła z Pacyny oraz Sp5/G1 w Gostyninie. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie pojedynki, tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce w całym turnieju. Oto skład drużyny: Maja Bobowska, Katarzyna Zapałowska, Zuzanna Leonarcik, Agata Siemińska, Zuzanna Moczydłowska, Oliwia Budzyńska, Milena Chabowska, Wiktoria Wojtczak, Aleksandra Kieszkowska, Natalia Korytkowska, Natalia Kowalczyk, Nikola Ormińska.
Gratulujemy!
 
 
DEBATUJEMY W "STYLU" OKSFORDZKIM

W czwartek 23 listopad 2017r. uczniowie kl. II b i III b gimnazjum przeprowadzili przygotowaną pod kierunkiem Pani Agnieszki Cichosz debatę w systemie oksfordzkim. Podczas niej młodzież zastanawiała się nad tym „Czy Gostynin jest miastem, z którym warto wiązać swoją przyszłość?”. Debacie przysłuchiwali się, przybyli na zaproszenie młodzieży, goście: Pani Grażyna Witkowska- Wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyninie i burmistrz miasta Gostynina- Pan Paweł Kalinowski. Uczestniczyli w niej również dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie- Pan Robert Pypkowski i Pan Marek Osmałek. Zgodnie z oksfordzkim systemem debacie przewodniczył marszałek- Klaudiusz Mikołajczyk. Za podsumowanie wypowiedzi stron i przeprowadzenie głosowania odpowiedzialny był sekretarz- Jakub Kowalczyk. Po stronie przeciwników zasiedli: Zuzanna Jędrzejczak, Marcelina Durma, Justyna Złotnik, Aleksandra Kieszkowska, Monika Golus i Piotr Markiewicz. Opcję zwolenników reprezentowali: Agata Siemińska, Julia Wiankowska, Igor Kacprzak, Dawid Tyszkiewicz, Radosław Witkowski i Dawid Lewicki.
Więcej…
 
JESIENNY "SPACER" PO ŁODZI
 

Tradycją naszej szkoły stały się wycieczki do Łodzi. Tej jesieni (14 listopada 2017r.) wychowawczynie- Pani Agnieszka Cichosz i Pani Anna Markiewicz- zorganizowały wyjazd dla klas III b i III c. Pierwszym punktem był długo wyczekiwany spektakl w Teatrze Powszechnym czyli „Szalone nożyczki” w reżyserii Marcina Sławińskiego. To jeden z najchętniej oglądanych łódzkich spektakli, który od lat zapełnia widownię. Jego ewenementem jest fakt, że do akcji wkraczają widzowie. Biorą oni czynny udział w prowadzonym na scenie śledztwie. Pomagają wskazać winnego i odtworzyć feralne zdarzenia z najdrobniejszymi, uważonymi przez siebie szczegółami. I co niebywałe, to wreszcie widzowie decydują o zakończeniu sztuki. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Fabryki przy ul. Drewnowskiej 58 prezentujące historię kompleksu fabryczno- mieszkalnego stworzonego przez dawnego fabrykanta łódzkiego Izraela Kalmanowicza Poznańskiego, który dziś w większości wchodzi w skład znanej wszystkim Manufaktury. Obejrzana tam wystawa pokazała uczniom długą drogę bawełny z plantacji przez fabrykę, w której podawana była różnym technologiom produkcyjnym, skąd wreszcie trafiała do sklepu z tkaninami. Tutaj zobaczyliśmy też, jak kiedyś wyglądały wnętrza fabryczne i jak dziś jeszcze pracują zabytkowe krosna. Czekamy na kolejny, tym razem wiosenny wyjazd do Łodzi, następne spotkanie z Teatrem oraz historią tego urokliwego i osobliwego po dziś dzień miasta.  
 
 
PRZEDSZKOLAKI NA PIERWSZEJ WYCIECZCE

W czwartek 9 listopada nasze przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego były na wycieczce w Happy Parku w Stróżewku. Dzieci były zachwycone możliwością korzystania z różnorodnych atrakcji Centrum Zabaw: basenów z piłeczkami, trampolin, wielkich zjeżdżalni z kulkami, atrakcyjnych kolorowych domków, skomplikowanych torów sprawnościowych. Czas dzieciom umilały zabawy z animatorami, którzy pięknie malowali buzie, organizowali różne ciekawe konkurencje. Dzieciom bardzo podobała się także podróż autokarem, gdyż większość z nich pierwszy raz miała okazję korzystać z tego środka transportu. Przedszkolaki spędziły radosne i niezapomniane chwile w bajkowej scenerii i z uśmiechem na twarzy wróciły do domów. 
 
 
 MALI PATRIOCI
 
10 listopada 2017r. Dzieci z Punktu Przedszkolnego włączyły się w obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Sale nasze przybrały biało – czerwone barwy. Dzieci poznały symbole narodowe,  wykonały flagi oraz plakat na szkolny konkurs.
  
 
 
 WARSZTATY TANECZNE Z PANIĄ DOROTKĄ

8 listopada odbyły się pierwsze zajęcia taneczne dla uczniów klasy I i dzieci z Punktu Przedszkolnego. Zajęcia poprowadziła mama uczennicy klasy I. Dzieci uczyły się tańczyć Zumbę, poznały nowy układ taneczny.
 
 KOLEJNY SUKCES PIŁKARSKI SP5
 
W rozgrywanych 15 listopada Mistrzostwach Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców, reprezentacja naszej szkoły odniosła kolejny sukces, zajmując pierwsze miejsce. Podczas całego turnieju drużyna nie poniosła żadnej porażki, wysoko wygrywając kolejne pojedynki i tylko jeden remisując. Zawody dla naszych uczniów zakończyły się imponującym bilansem bramkowym 21-1. Barwy szkoły reprezentowali: Wiktor Smyczyński, Maciej Jaśkiewicz, Mateusz Olesiński,Mateusz Dobieński, Oskar Kosmowski, Szymon Kocanowski, Bartłomiej Skonieczny, Klaudiusz Mikołajczyk, Mateusz Rojewski, Kacper Balcerzak, Eryk Wydrzyński.
 
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 12

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.