ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKÓW I PIERWSZAKÓW
 
Szósty grudnia był wyjątkowym dniem w naszej szkole. W tym dniu, w zimowej scenerii,  odbyło się Ślubowanie uczniów klasy I i Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość szczególna również dlatego, że ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w 1998 roku. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Gostynina pan Paweł Kalinowski, radny miasta Gostynina pan Stanisław Pieniążek, Inspektor Oświaty pani Grażyna Pączek, księgowa Miejskiego Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli pani Miranda Robacka, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2 pani Anna Woźniak, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 pani Grażyna Stanisławska, przewodniczący Rady Rodziców pan Jacek Kryska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i oczywiście rodzice oraz dziadkowie  uczniów klasy I i przedszkolaków. Od początku dzieciom towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ po przywitaniu gości na salę wszedł Mikołaj z orszakiem śnieżynek i elfów. Przyjechał z prezentami dla dzieci, ale nie spodziewał się zastać tak wielu osób. Początkowo myślał, że są to imieniny pana dyrektora. Jednak gdy tylko dowiedział się, że jest to Ślubowanie i Pasowanie, postanowił przeprowadzić egzamin pierwszakom i przedszkolakom.
Więcej…
 
GODZINA KODOWANIA
Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki 
(Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania)
Tradycją naszej szkoły jest udział uczniów w różnych przedsięwzięciach promujących programowanie. Jednym z nich jest Godzina Kodowania, międzynarodowa akcja odbywająca się w ramach Światowego Tygodnia Programowania. W tym roku wzięli w niej udział nie tylko uczniowie klas starszych, ale także pierwszaki oraz grupy przedszkolne. Dzieci korzystały z różnego rodzaju kursów i łamigłówek z postaciami ze znanych im gier i zabaw, których rozwiązanie polegało na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Najmłodsi uczestnicy bawili się kodując drogę pojazdów z użyciem strzałek.
 
Więcej…
 
BRĄZOWE MEDALISTKI
 
Po uzyskaniu awansu w zawodach powiatowych, reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły wzięła udział w zawodach rejonowych w Płocku. Po zaciętych pojedynkach nasza drużyna wywalczyła III m. Dziewczęta otrzymały puchar, pamiątkowy dyplom i medale. Skład drużyny: Maja Bobowska, Zuzanna Moczydłowska, Katarzyna Zapałowska, Zuzanna Leonarcik,  Agata Siemińska, Oliwia Budzyńska, Milena Chabowska, Nikola Ormińska, Wiktoria Radzymirska, Natalia Kowalczyk, Iga Lewandowska, Natalia Gientka. GRATULUJEMY!!!
 


Więcej…
 
MIKOŁAJKI W TEATRZE
 

7 grudnia 2017 roku klasy 7b, 7c i 3a wybrały się na wycieczkę do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, pod opieką pań: Małgorzaty Durmy, Marioli Lewandowskiej, Anny Pakulskiej i Bogumiły Wasiak. Udaliśmy się na sztukę pt. "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa, w reżyserii Rafała Sisickiego. Spektakl opowiada o samotnym skąpcu Scrooge'u. Każde święta Bożego Narodzenia spędza on przekonany, że są one niepotrzebne oraz, że nie warto marnować na nie czasu ani pieniędzy. Pewnego świątecznego wieczoru odwiedza go duch zmarłego przyjaciela Marleya, który zapowiada wizytę trzech innych duchów. Po tych wszystkich osobliwych odwiedzinach bohater skłania się do refleksji, że warto zmienić swoje negatywne nastawienie, a w konsekwencji swoją przyszłość. Sztuka opowiada o tym, jak ważna w życiu ludzi jest wspólnota, życzliwość oraz poszanowanie wobec wartości niematerialnych. To przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci. Było to nietypowe zorganizowanie klasowych mikołajków, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój.  Przedstawienie ukazało jakie są prawdziwe wartości Świąt Bożego Narodzenia i jak powinniśmy je spędzać.
 
 
POCZYTAJ MI
 

Dnia 11 grudnia 2017 w Bibliotece  Szkolnej SP nr 5w Gostyninie   przedstawicielki Koła Miłośników Książki Joanna Baraniak, ucz. klasy IIIc i Wiktoria Głowacka, ucz. klasy IIIa zaprezentowały maluchom z oddziałów przedszkolnych „Karsnoludki” i „Biedronki” książeczki pt.”Pinokio” i „Piotruś Pan”. Dzieci słuchały uważnie i z przejęciem odczytywane treści. Spotkanie zakończyło się krótkim konkursem ze znajomości bajek. 
 
 
 
MIKOŁAJKI 

Dnia 6 grudnia 2017r., zgodnie z tradycją naszej szkoły obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie mikołajki. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrali się w świąteczne stroje na cześć Świetego Mikołaja. Nasz przewodniczący w roli Świętego Mikołaja  zawitał w szkolne progi i dla każdego ucznia przyniósł słodkości. Podsumowanie tego wyjatkowego dnia było wykonanie pamiątkowego zdjęcia.


 

 
NASI UCZNIOWIE STYPENDYSTAMI MIASTA GOSTYNINA
 
30 listopada 2017r. podczas Sesji Rady Miejskiej w Gostyninie z rąk Burmistrza Miasta Pawła Kalinowskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyninie Andrzeja Robackiego stypendia dla najzdolniejszych uczniów odebrali uczniowie klasy IIIb gimnazjum - Radosław  Witkowski i Klaudiusz Mikołajczyk – za szczególne osiągnięcia w nauce oraz uczennica klasy VIIa - Weronika Stańczyk -  za szczególne osiągnięcia artystyczne. Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą się poszczycić znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Jest to kolejne stypendium jakie otrzymali nasi uczniowie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
 
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 11

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.