WYRÓŻNIENIE DLA MARYSI ZIELIŃSKIEJ   
 
14 marca 2018r. uczennica naszej szkoły, Marianna Zielińska z klasy VII a otrzymała wyróżnienie w  międzyszkolnym konkursie fizyczno-polonistycznym pt.: „FIZYKA MOŻE BYĆ PIĘKNA”, którego organizatorem było Gostynińskie Centrum Edukacyjne. Praca konkursowa polegała na wybraniu dowolnego zjawiska fizycznego i wykonaniu pracy plastycznej lub napisaniu wiersza bądź opowiadania na jego temat. Celem konkursu było m.in.: popularyzowanie fizyki wśród uczniów, inspirowanie do tworzenia własnych tekstów literackich oraz przyczynianie się do wnikliwej obserwacji otaczającego świata. Marysia za wykonanie pracy plastycznej otrzymała wyróżnienie, czego szczerze gratulujemy. 
 
                         
 
 DZIEŃ PATRONA W SZKOLE

8 marca 2018 r. w naszej szkole – obok tradycyjnych obchodów Dnia Kobiet – miał miejsce spektakl historyczny pt.; „Piastowie Mazowieccy” wystawiony przez uczniów klasy III b. Widowisko to opierało się na przedstawieniu kilku ciekawszych epizodów z historii książąt z dynastii Piastów panujących na ziemi gostynińskiej. Zaprezentowano ciekawsze wątki biograficzne Siemowita III oraz jego synów księcia Henryka i Siemowita IV. Celem tego przedstawienia było ukazanie w żartobliwej formie patrona naszej szkoły, Siemowita IV, władcy, który lokował Gostynin w 1382 r., właśnie 8 marca. Pomysł tego przedstawienia wyszedł od samorządu uczniowskiego, który chciał uczcić i przypomnieć społeczności uczniowskiej o patronie szkolnym, jego życiu, działalności i czasach,  w jakich przyszło mu żyć. Autorem i reżyserem sztuki był nauczyciel historii. Ponieważ tematyka spektaklu była trudna a na widowni znajdowały się również dzieci klasy pierwszej, wprowadzono specjalnie narratora, który objaśniał wszystkim kolejne sceny i wydarzenia. Przedstawienie było krótkie ale obfitowało w wiele epizodów i wątków historycznych a wszystko okraszono dużą porcją humoru. Aby ubarwić występ i wprowadzić wątki realistyczne, uczniowie byli przebrani w stroje z epoki. Choć temat był poważny, wszystko ukazano w żartobliwej formie. Jeden z uczniów grający księcia, Klaudiusz Mikołajczyk, odczytał nawet pierwsze zdania oryginalnego aktu lokacyjnego miasta Gostynina. Całe przedstawienie miało na celu upamiętnienie rocznicy nadania praw lokacyjnych Gostynina a także  uczczenie Dnia Patrona.
 
Więcej…
 
WARSZAWA NA SPORTOWO

27 lutego 2018 r., pomimo mroźnej pogody, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie wraz z opiekunami: Anną Pakulską, Beatą Złotnik, Katarzyną Lińską oraz Elżbietą Rutkowską, wybrali się na wycieczkę do Warszawy.  Pierwszym punktem naszej wyprawy było Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie  mieliśmy możliwość poznania historii olimpizmu i sylwetek polskich sportowców. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o tym, gdzie i kiedy narodziła się idea organizowania igrzysk olimpijskich. Zobaczyliśmy eksponaty przypominające o starożytnych Igrzyskach Olimpijskich, upamiętniające Greków, dla których sprawność fizyczna była wyznacznikiem zdrowia i doskonałości. W muzeum mogliśmy obejrzeć wystawy poświęcone różnym dyscyplinom sportowym, a także medale i odznaczenia zdobyte przez reprezentantów Polski w danej dyscyplinie. Podziwialiśmy kolekcję pochodni służących do przekazywania ognia olimpijskiego, który wędruje z Grecji, aby w dniu rozpoczęcia zmagań sportowych posłużył do zapalenia znicza olimpijskiego, informującego o trwaniu wyjątkowego święta sportu jakim są Igrzyska.  Zadowoleni, zainspirowani przez polskich sportowców, pełni motywacji i energii do pracy nad swoją kondycją fizyczną udaliśmy się na Zimowy Narodowy, gdzie na lodowisku liczącym 2400m2 z przyjemnością doskonaliliśmy własne umiejętności w jeździe na łyżwach. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na zasłużony posiłek, podczas którego w miłej atmosferze mogliśmy porozmawiać o tym, co nas najbardziej zaciekawiło w trakcie  pobytu w Warszawie. 
 
Więcej…
 
WITAMY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5
 
Piętnastego lutego wyjątkowi goście zawitali do naszej szkoły – kandydaci na przedszkolaków i uczniów klas I. Przybyłych małych gości i ich rodziców przywitał dyrektor szkoły, pan Robert Pypkowski. Przedstawił ofertę edukacyjną na najbliższy rok szkolny i zaprosił do wspólnej zabawy. Najpierw w tańcu i piosence zaprezentowali się uczniowie klasy Ia, przedszkolaki i grupa uczennic z gimnazjum. Następnie do wspólnego tańca dołączyły się wszystkie chętne przybyłe dzieci. Pod kierunkiem pani Doroty Sobieckiej wykonały układ taneczny do piosenki Despacito i  Boro, Boro. Występ został nagrodzony gorącymi brawami. Po wspólnym tańcu goście w towarzystwie gospodarzy rozpoczęli zabawę w przygotowanych kącikach zainteresowań. Ich różnorodność była tak duża, że bez problemu każdy maluch znalazł coś dla siebie.
Więcej…
 
DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

 W czwartek, 8 lutego 2018r. szkolna stołówka stała się miejscem niesamowitych emocji i wrażeń, przyciągając liczną rzeszę osób. Podczas nieprzeciętnej zabawy mogliśmy przenieść się do lata 70' i 80' ubiegłego wieku. Klasyczne, legendarne, te mniej lub lepiej znane utwory porywały do tańca nie tylko młodzież, ale i nauczycieli. Oryginalny klimat podkreślały stroje uczestników nawiązujące do epoki. Ciekawym akcentem okazały się występy sobowtórów znanych gwiazd, takich jak: Sławomir, ReTo czy Czadoman. Dzięki wiernemu odwzorowaniu, naszym wokalistom niewiele brakowało do oryginału. Publiczność witała ich niezwykle entuzjastycznie i wspólnie wykonywała najbardziej znane piosenki. Nad oprawą muzyczną i świetlną naszej imprezy czuwali wspaniali DJ-e: Adrian Łyziński oraz Szymon Kocanowski. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że wam się podobało!


                                                                               
 
 

DEBATA POWIATOWA
Czy problem narkotyków i dopalaczy to problem marginalny czy realny?
 
Debata odbyła się w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!” organizowanej przez  Komendę Wojewódzką Policji oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie w dniu 8 lutego 2018 roku. Na początku odbył się krótki spektakl profilaktyczny pt.”Dopalacze kradną życie’’ przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sierakówku. Historia dotyczyła problemu samotności i braku zrozumienia nastolatków przez dorosłych, co może doprowadzić do ucieczki w uzależnienie. Trzeba pamiętać, że czas poświęcony dziecku, nie jest czasem straconym. Następnym punktem programu była międzyszkolna, młodzieżowa debata przeprowadzona przez specjalistę z zakresu profilaktyki uzależnień – pana Grzegorza Wyszyńskiego z Centrum Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień z Płocka. Zaprosiła go pani pedagog naszej szkoły Elżbieta Rutkowska. Pytania do debaty wyświetlone były na ekranach. W dyskusji wzięli udział zaproszeni goście przedstawieni przez Dyrektora SP 5 Roberta Pypkowskiego:
- Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski
- Inspektor Oświaty Szymon Szczypawka ze Starostwa Powiatowego w Gostyninie
- Teresa Kiereś i Magdalena Świderska z Wydziału Promocji Miasta Gostynina
- przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gostyninie
- Dorota Migdalska – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gostyninie
- Komendant Powiatowy Policji  w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski
- przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie
- Małgorzata Wyszyńska – specjalista z zakresu profilaktyki uzależnień z Płocka
- przedstawiciele szkół – LO w Gostyninie, SP w Sierakówku, SP nr 5 w Gostyninie, SP nr 3 w Gostyninie, ZS im. M. Skłodowskiej w Gostyninie, GCE w Gostyninie, SP w Szczawinie Kościelnym, SP w Pacynie, SP w Białotarsku, SP w Emilianowie, SP w Sannikach, SP w Lucieniu, SP w Solcu.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 12

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.