KONKURS RECYTATORSKI

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie odbyły się rejonowe eliminacje konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Tegoroczna edycja była związana z nadchodzącym Jubileuszem 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W związku z tym recytatorzy musieli wykazać się dużą znajomością literatury patriotycznej. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: klasy I-III, klasy IV-VII i gimnazja. Każdy z nich musiał przedstawić dwa wybrane utwory tematycznie nawiązujące do ważnych wydarzeń z historii naszego kraju. Recytatorów oceniało jury w składzie: p. Magdalena Garstka, p. Julia Łoś oraz p. Mariusz Pogonowski - gość specjalny, aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. 
Miło jest nam ogłosić, że dwie uczennice naszej szkoły - Lidia Olejnik oraz Zuzanna Cichońska z klasy VIIB, otrzymały wyróżnienia w kategorii klas IV-VII. 
Po ogłoszeniu werdyktu przez jury odbyły się warsztaty dla recytatorów, które prowadził p. Mariusz Pogonowski. Przekazał on młodym artystom wiele ciekawych i przydatnych rad dotyczących recytacji. Aktor wspominał o tym, jak ważna jest dykcja, odpowiedni dobór repertuaru i dobra intonacja utworu. Następnie zaprosił ochotników do odegrania krótkich scenek, które okazały się niełatwym wyzwaniem. 
Wyróżnionym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 

NAUKOWO I SPORTOWO
Dnia 24 kwietnia odbyła się wycieczka do Warszawy. Zaczęliśmy ja od nietypowej lekcji wf na trampolinach w "hangarze 646". Uczniowie popisywali się nowo nabytymi umiejetnosciami akrobatycznymi. Następnie udaliśmy się do "Centrum Nauki Kopernik" gdzie mogliśmy oglądać i wykonywać różne eksperymenty. Ostatnim punktem programu była wizyta w restauracji McDonald.

Więcej…
 
 LEKCJA WF Z MISTRZEM
 
 
We wtorek 17 kwietnia w SP5 została zorganizowana „Lekcja z mistrzem”. Naszą szkołę odwiedzili piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock – Maciej Gębala (reprezentant Polski) i Lovro Mihić (reprezentant Chorwacji). Przeprowadzili oni trening wraz z naszą lokalną drużyną –  MUKS Skrwa Gostynin. Celem lekcji było propagowanie piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży, a także zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego.  Całemu wydarzeniu przewodniczył trener Skrwy Gostynin – Tomasz Popis. Po zakończonym treningu uczniowie naszej szkoły mogli otrzymać autografy zawodników i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
 
 
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
 
Czterej uczniowie klasy IIIB naszej szkoły wzięli udział w konkursie z fizyki ,,Foton”. Konkurs jest organizowany przez LO im.Stanisława Małachowskiego w Płocku. Klaudiusz Mikołajczyk i Jakub Kowalczyk zakwalifikowali się, z najwyższą liczbą punktów, do drugiego etapu.                                                                                                                                       
                                                                                                                           Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
 
 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
 Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to jednocześnie Dzień Wagarowicza. Aby uprzyjemnić ten dzień w szkole wszystkim uczniom, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na Miss i Mr Wiosny. Ciekawe stroje oceniało jury w składzie: p. dyrektor Robert Pypkowski, p. wicedyrektor Marek Osmałek, p. Agnieszka Cichosz nauczyciel języka polskiego i zajęć artystycznych, a także Klaudiusz Mikołajczyk -Przewodniczący SU, Joanna Krupa- modelka ( w tej roli Agata Siemińska) i Pan Zima (Oliwer Szulc). Po długich obradach decyzją jury Miss Wiosny została Wiktoria Pawłowska z kl. IIIC, a Mr Igor Kacprzak z kl. IIIB. Oprócz słodkości dla wszystkich uczestników, zwycięzcy otrzymali certyfikaty upoważniające do wyboru jednego dnia zwalniającego z odpowiedzi ustnych i pisemnych. W trakcie trwania imprezy nie zabrakło wiosennych piosenek, a na koniec wszystkich chętnych zintegrował taniec „Belgijka”.
 
 
Więcej…
 
 AWANS OLAFA CICHOSZA NA ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE

W dniu 27 marca w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyły się eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom" Nasz uczeń Olaf Cichosz zajął I miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu na szczeblu mazowieckim. Uczestnicy zmagali się z rozwiązaniem 25 pytań testowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Drugi etap turnieju to odpowiedzi ustne, do których przystąpiło po trzech uczestników z każdej grupy. Nasz Olaf okazał się bezkonkurencyjny w swojej grupie wiekowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci tabletów.                                    Gratulujemy sukcesu!
 
 
 PIŁKARKI I PIŁKARZE RĘCZNI ZWYCIĘZCAMI MISTRZOSTW POWIATU
 
W rozegranych w dniu 20 marca 2018r. Powiatowych Mistrzostwach piłki ręcznej zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła I miejsce. W zawodach udział brały szkoły: SP5 i SP3 Gostynin, Lucień i Białotarsk. Wszystkie pojedynki naszych uczniów zakończyły się zwycięstwem, zapewniającym awans do zawodów rejonowych. 


 
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 12

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.