FIZYKA DLA NAJMŁODSZYCH
 

We wtorek, 22 maja 2018r. uczniowie klasy IIIB pod opieką Pani Beaty Leonarcik, gościli na lekcji grupę dzieci z Punktu Przedszkolnego SP5. Gimnazjaliści przygotowali dla przedszkolaków pokaz interesujących doświadczeń fizycznych, które następnie prezentowali w grupach. Podczas wykonywania szeregu eksperymentów maluchy obserwowały m.in. pieprz „uciekający” przed palcem zamoczonym w detergencie, powstawanie tęczy, a nawet warzywa i owoce zmieniające kolor. Mogły też stworzyć własne bańki mydlane. Po omówieniu doświadczeń przez starszych kolegów, dzieci samodzielnie je wykonywały, czerpiąc z tego ogromną frajdę. Pokaz był dla przedszkolaków świetnym przeżyciem, pozwalającym zrozumieć zjawiska zachodzące w otaczającym świecie. Dla gimnazjalistów był on zaś urozmaiceniem pobytu w szkole oraz doskonałą okazją do podzielenia się wiedzą nabytą w ciągu lat nauki.
 
Więcej…
 
BAWIMY SIĘ I UCZYMY
 
Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przekazywanie dzieciom wiedzy i rozwijanie ich logicznego myślenia. Uczniowie klasy Ia realizują to przesłanie biorąc udział w zajęciach koła gier logicznych. Poznają różnego rodzaju gry – planszowe, karty, układanki, komputerowe. Sami też tworzą własne gry, ustalają reguły. Bawiąc się, jednocześnie uczą współpracy, współzawodnictwa, radzenia sobie z porażkami, opracowywania różnych sposobów rozwiązywania problemu. Tworząc własne gry rozwijają kreatywność, zapamiętują i przestrzegają opracowane zasady. Zajęcia nie tylko dostarczają dzieciom wiele radości, ale są też wskazówką, jak ciekawie spędzać czas wolny i budować relacje z innymi ludźmi.
Więcej…
 
KODOWANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI
 
Dziewiątego maja mili goście przybyli do naszej szkoły. Dwie grupy 6.latków z Miejskiego Przedszkola nr 2 z Oddziałem Integracyjnym, wraz z wychowawczyniami p. Anną Dziubałą, p. Ewą Michalską i p. Mileną Zimną, uczestniczyły w grach i zabawach logicznych z elementami kodowania.  W roli nauczycieli wystąpili uczniowie klasy Ia. Wszyscy z zapałem uzupełniali rysunkami tabele wg określonych danych, grali w gry matematyczne czy relaksowali się przy grze w kółko i krzyżyk. Zajęcia dostarczyły wiele emocji i radości zarówno gościom, jak i gospodarzom, a drobne słodycze były nagrodą za wspólny wysiłek i zaangażowanie.
Spotkanie przedszkolaków i uczniów klas I to kontynuacja tradycji szkoły związanej z promowaniem kodowania wśród najmłodszych. 
Więcej…
 
 NABÓR DO KLASY SPORTOWEJ
Szkoła Podstawowa nr 5 prowadzi nabór uczniów do klasy czwartej sportowej dwu profilowej:
- profil piłka ręczna
- profil wrotkarstwo
Program zajęć będzie obejmował 10 godzin wychowania fizycznego,  a w tym:
- 4 godziny z podstawy programowej
- 2 godziny zajęć na pływalni
-  dla profilu piłka ręczna - 4 godziny z piłki ręcznej
-  dla profilu wrotkarstwo - 4 godziny nauki jazdy na rolkach
 
 
 
 MISTRZOWIE LEKKOATLETYKI 
W czwartek 10 maja na stadionie MOSiR W Gostyninie odbyły się mistrzostwa powiatu w szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: skok w dal, pchnięcie kulą, bieg na 100, 400, 800 m. Po zaliczeniu punktów z poszczególnych konkurencji drużynowo zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli 1 m. Indywidualnie czołowe miejsca zajęli: 
Więcej…
 
 SPOTKANIE Z PISARKĄ
W środę 9 maja 2018 r. grupa uczniów z klasy I A Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie wraz z nauczycielem bibliotekarzem Panią Bogumiłą Wasiak  uczestniczyła  w spotkaniu z  pisarką Panią Elizą Piotrowską. Jest to autorka przepełniona optymizmem, humorem, zabawna i takie też są jej książki. Najbardziej znana seria, którą stworzyła „Ciocia Jadzia”  okazała się bardzo bliska zgromadzonym małym czytelnikom. Dzieci dowiedziały się, że wydarzenia opisane w książkach są prawdziwe, zmyślone są jedynie imiona i nazwiska bohaterów. Nietuzinkowa, zawsze uśmiechnięta i zadowolona ciocia Jadzia i jej mała bratanica przepadają za swoim towarzystwem. Mają  niezwykłe przygody.  Ażeby je poznać odsyłamy do zapoznania się z twórczością pisarki.Na spotkanie przybyły również, zaproszone przez dzieci, ciocie, które borykały się z  zadaniami  na podstawie jednej z książek Elizy Piotrowskiej " Ortografia – twardy orzech, ale każdy zgryźć go może". Przed budynkiem biblioteki dzieci wykonały portret  gościa, malowany kolorową kredą na asfalcie. Na zakończenie  ciekawego spotkania, uczniowie robili sobie wspólne zdjęcia z autorką. Mogli również zakupić książki, które pani Eliza bardzo chętnie podpisywała.
Więcej…
 
 SPORTOWE SUKCESY  PIERWSZAKÓW
Dwudziestego drugiego kwietnia odbyły się w Gostyninie ogólnopolskie zawody wrotkarskie - I Wyścig o Puchar Siemowita. W wyścigu na 300m I miejsce zajął Mateusz Baranowski, uczeń klasy Ia. Dwudziestego ósmego  kwietnia miał miejsce II Cross Duathlon, którego organizatorami byli Płockie Towarzystwo Triathlonu PTT Delta i Gmina Nowy Duninów.  
W biegu na 1000m I miejsce zajął Adam Piętka kl. Ia.
 
                                                                                                                                
                                                                                     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 12

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.