BAWIMY SIĘ I UCZYMY
 
Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przekazywanie dzieciom wiedzy i rozwijanie ich logicznego myślenia. Uczniowie klasy Ia realizują to przesłanie biorąc udział w zajęciach koła gier logicznych. Poznają różnego rodzaju gry – planszowe, karty, układanki, komputerowe. Sami też tworzą własne gry, ustalają reguły. Bawiąc się, jednocześnie uczą współpracy, współzawodnictwa, radzenia sobie z porażkami, opracowywania różnych sposobów rozwiązywania problemu. Tworząc własne gry rozwijają kreatywność, zapamiętują i przestrzegają opracowane zasady. Zajęcia nie tylko dostarczają dzieciom wiele radości, ale są też wskazówką, jak ciekawie spędzać czas wolny i budować relacje z innymi ludźmi.
Więcej…
 
KODOWANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI
 
Dziewiątego maja mili goście przybyli do naszej szkoły. Dwie grupy 6.latków z Miejskiego Przedszkola nr 2 z Oddziałem Integracyjnym, wraz z wychowawczyniami p. Anną Dziubałą, p. Ewą Michalską i p. Mileną Zimną, uczestniczyły w grach i zabawach logicznych z elementami kodowania.  W roli nauczycieli wystąpili uczniowie klasy Ia. Wszyscy z zapałem uzupełniali rysunkami tabele wg określonych danych, grali w gry matematyczne czy relaksowali się przy grze w kółko i krzyżyk. Zajęcia dostarczyły wiele emocji i radości zarówno gościom, jak i gospodarzom, a drobne słodycze były nagrodą za wspólny wysiłek i zaangażowanie.
Spotkanie przedszkolaków i uczniów klas I to kontynuacja tradycji szkoły związanej z promowaniem kodowania wśród najmłodszych. 
Więcej…
 
 NABÓR DO KLASY SPORTOWEJ
Szkoła Podstawowa nr 5 prowadzi nabór uczniów do klasy czwartej sportowej dwu profilowej:
- profil piłka ręczna
- profil wrotkarstwo
Program zajęć będzie obejmował 10 godzin wychowania fizycznego,  a w tym:
- 4 godziny z podstawy programowej
- 2 godziny zajęć na pływalni
-  dla profilu piłka ręczna - 4 godziny z piłki ręcznej
-  dla profilu wrotkarstwo - 4 godziny nauki jazdy na rolkach
 
 
 
 MISTRZOWIE LEKKOATLETYKI 
W czwartek 10 maja na stadionie MOSiR W Gostyninie odbyły się mistrzostwa powiatu w szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: skok w dal, pchnięcie kulą, bieg na 100, 400, 800 m. Po zaliczeniu punktów z poszczególnych konkurencji drużynowo zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli 1 m. Indywidualnie czołowe miejsca zajęli: 
Więcej…
 
 SPOTKANIE Z PISARKĄ
W środę 9 maja 2018 r. grupa uczniów z klasy I A Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie wraz z nauczycielem bibliotekarzem Panią Bogumiłą Wasiak  uczestniczyła  w spotkaniu z  pisarką Panią Elizą Piotrowską. Jest to autorka przepełniona optymizmem, humorem, zabawna i takie też są jej książki. Najbardziej znana seria, którą stworzyła „Ciocia Jadzia”  okazała się bardzo bliska zgromadzonym małym czytelnikom. Dzieci dowiedziały się, że wydarzenia opisane w książkach są prawdziwe, zmyślone są jedynie imiona i nazwiska bohaterów. Nietuzinkowa, zawsze uśmiechnięta i zadowolona ciocia Jadzia i jej mała bratanica przepadają za swoim towarzystwem. Mają  niezwykłe przygody.  Ażeby je poznać odsyłamy do zapoznania się z twórczością pisarki.Na spotkanie przybyły również, zaproszone przez dzieci, ciocie, które borykały się z  zadaniami  na podstawie jednej z książek Elizy Piotrowskiej " Ortografia – twardy orzech, ale każdy zgryźć go może". Przed budynkiem biblioteki dzieci wykonały portret  gościa, malowany kolorową kredą na asfalcie. Na zakończenie  ciekawego spotkania, uczniowie robili sobie wspólne zdjęcia z autorką. Mogli również zakupić książki, które pani Eliza bardzo chętnie podpisywała.
Więcej…
 
 SPORTOWE SUKCESY  PIERWSZAKÓW
Dwudziestego drugiego kwietnia odbyły się w Gostyninie ogólnopolskie zawody wrotkarskie - I Wyścig o Puchar Siemowita. W wyścigu na 300m I miejsce zajął Mateusz Baranowski, uczeń klasy Ia. Dwudziestego ósmego  kwietnia miał miejsce II Cross Duathlon, którego organizatorami byli Płockie Towarzystwo Triathlonu PTT Delta i Gmina Nowy Duninów.  
W biegu na 1000m I miejsce zajął Adam Piętka kl. Ia.
 
                                                                                                                                
                                                                                     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 

Więcej…
 
 KONKURS RECYTATORSKI

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie odbyły się rejonowe eliminacje konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”. Tegoroczna edycja była związana z nadchodzącym Jubileuszem 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W związku z tym recytatorzy musieli wykazać się dużą znajomością literatury patriotycznej. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: klasy I-III, klasy IV-VII i gimnazja. Każdy z nich musiał przedstawić dwa wybrane utwory tematycznie nawiązujące do ważnych wydarzeń z historii naszego kraju. Recytatorów oceniało jury w składzie: p. Magdalena Garstka, p. Julia Łoś oraz p. Mariusz Pogonowski - gość specjalny, aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. 
Miło jest nam ogłosić, że dwie uczennice naszej szkoły - Lidia Olejnik oraz Zuzanna Cichońska z klasy VIIB, otrzymały wyróżnienia w kategorii klas IV-VII. 
Po ogłoszeniu werdyktu przez jury odbyły się warsztaty dla recytatorów, które prowadził p. Mariusz Pogonowski. Przekazał on młodym artystom wiele ciekawych i przydatnych rad dotyczących recytacji. Aktor wspominał o tym, jak ważna jest dykcja, odpowiedni dobór repertuaru i dobra intonacja utworu. Następnie zaprosił ochotników do odegrania krótkich scenek, które okazały się niełatwym wyzwaniem. 
Wyróżnionym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 11

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.