Z WIZYTĄ W ZOO
 
Piątego czerwca uczniowie klasy Ia pojechali na wycieczkę do ZOO w Płocku. Pogoda i humor dopisywały wszystkim. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na zwiedzanie.  Każdy znalazł tu coś interesującego dla siebie. Jednym najbardziej podobały się węże, inni zachwycali się rybami lub słoniami. Dodatkową atrakcją były zabawy w parku linowym. Wszyscy sprawnie pokonywani przeszkody i bawili się wspaniale. 

Więcej…
 
 O UŚMIECHU  PLASTUSIA

Szóstego czerwca odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski im.M.Kownackiej O uśmiech Plastusia. Organizatorem Konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Szczawinie Kościelnym. W konkursie wzięło udział 4 uczniów z klasy Ia - Łucja Bogulewska, Michał Dziubała, Aleksandra Kwiatkowska i Aniela Rokicka. Dzieci recytowały wiersze M.Kownackiej i M.Konopnickiej. Mimo ogromnej tremy mali aktorzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Za udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz książkę pt. Księga małego patrioty zawierającą zbiór najpopularniejszych pieśni patriotycznych wraz z płytą CD. Po zakończeniu konkursu dzieci mogły wziąć udział w warsztatach aktorskich prowadzonych przez pana Bogumiła Karbowskiego, aktora Teatru Dramatycznego w Płocku oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z figurką Plastusia.
 
Więcej…
 
DARIA WOŹNIAK FINALISTKĄ VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Płynąć pod prąd"

Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy VII a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie, Darii Woźniak, której praca "Wierny Bogu i Ojczyźnie - ofiara dwóch totalitaryzmów" znalazła się wśród ośmiu najlepszych nadesłanych na konkurs w kategorii klas VII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych - proza.
W tym roku do konkursu zgłosiło się 152 uczniów z 80 szkół z całej Polski. Nadesłane prace oceniło jury, którego Honorowym Przewodniczącym był prof. Jan Miodek. W ocenie jurorów konkurencja byla bardzo wyrównana. Celem konkursu "Płynąć pod prąd" jest ocalenie od zapomnienia historii ludzi nieznanych, zapomnianych bohaterów. Dzięki temu konkursowi uczniowie mieli możliwość i motywację do udokumentowania życia przodków, a także przyjrzenia się swoim wartościom. Daria Woźniak przedstawila historię księdza ppłk Rocha Łaskiego, członka swojej rodziny, bohatera nieznanego szerokiemu gremium. Roch Łaski, podobnie jak Zbigniew Herbert, był wierny wartościom takim jak Honor, Ojczyzna, Prawda nawet za cenę życia.
 
                                                                                                                                        Serdecznie gratulujemy!
 
 
KOLEJNY SUKCES ADAMA PIĘTKI
 

Jedenastego maja 2018 r. na terenie Stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie odbył się Bieg Europejski - Polska Biega. Adaś Piętka, uczeń klasy Ia, zajął 5 miejsce w biegu na 1000m. Jest to szczególne osiągnięcie Adasia (rocznik 2010), ponieważ w biegu brali udział chłopcy z rocznika 2007. Gratulujemy.
 
 
W ŚWIECIE POEZJI
 
22 maja br. zorganizowano w naszej szkole kolejną już edycję  konkursu  poezji angielskiej. Ma on celu  rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie wśród młodzieży kultury słowa mówionego. 
 
Tegoroczni zwycięzcy:
Daria Rybicka kl IIIb – I miejsce
Natalia Grochal kl IIIa – II miejsce
Maciej Lewandowski kl VIIb – III miejsce
Filip Toruniewski kl VIIb – wyróżnienie 
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.Więcej…
 
 KLAUZULA INFORMACYJNA RODO (dla rodziców)
 
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679   z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE  (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)  informuję, że:
1. Administratorem Państwa danych osobowych oraz danych Państwa dzieci jest Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV 
w Gostyninie ul. Polna 36;
2. Dane osobowe  przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych  w celu realizacji zadań ustawowych, określonych w Ustawie – Prawo oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 59 oraz Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 2198) 
w celu realizacji statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych    
i wychowawczych w placówce.
3. Pana/Pani/ ucznia dane osobowe przechowywane będą przez okresy zakreślone
w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt.
4. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo 
ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed 
jej cofnięciem;
5. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych.
6. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe
 ze względu na przepisy prawa oświatowego j/w.
7. Dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również 
w formie profilowania. Profilowanie może odbywać się w szczególności ze względu na wiek, płeć, poziom znajomości języka obcego lub wybrane zajęcia sportowe.
                                                                                                                  Dyrektor Szkoły
 
 
SPOTKANIE Z AUTORKĄ
 
W szczególnie miłym czasie dla bibliotek - w  XV Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek  gościliśmy w naszej szkole - z ramienia MBP w Gostyninie –nastoletnią płocczankę - Polę Zołoteńko - autorkę książki pt. "Gang Laptopa".  Siódmoklasistka opowiedziała młodzieży jak doszło do wydania jej książki, skąd czerpie inspiracje, po  jakich autorów lubi sięgać najczęściej oraz jaki rodzaj literatury prefe-ruje. Pytania do młodej „pisarki” były bardzo różne: obejmowały relacje z rówieśnikami jak i osobiste upodobania. Spotkanie było bardzo dynamiczne. Pola poradziła sobie świetnie  - zjednała sobie sympatię i zainteresowanie jej debiutem w świecie literatury. Niektórzy uczestnicy kupili książkę z autografem gościa. Można ją także wypożyczyć w naszej bibliotece. Trzymamy kciuki za szybkim wydaniem kolejnej części książki, która – jak zdradziła autorka – już jest w przygotowaniu.
 
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 12

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.