DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 15 września odbył się w naszej szkole połączony  z częścią artystyczną apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Na  wstępie nastolatkowie przedstawili szkołę na wesoło,  udając nauczycieli i uczniów  zaprezentowali zabawne scenki z  życia szkoły. Następnie mogliśmy wysłuchać wierszy w wykonaniu zarówno starszych jak i młodszych kolegów. Ostatnim punktem były piosenki wykonane przez nasze młodsze koleżanki, oraz pokaz tańca- samby. Wprowadziła ona w zachwyt wszystkich pedagogów, oraz całą spoleczność uczniowską.  Aby radosny nastrój trwał jak najdłużej, nauczyciele otrzymali własnoręcznie przygotowane specjalnie dla nichi drobne upominki, które wywołały szczery  uśmiech na ich twarzach. Bardzo   nas to ucieszyło.  Z całego serca dziękujemy za trud i zaangażowanie  i z  okazji Waszego  święta jeszcze raz  życzymy wszystkiego co najlepsze. 
 
RAJD "NIEPODLEGŁA 2018"

W dniu 2 października Szkoła Podstawowa nr 5 w wyjątkowy sposób świętowała 100-lecie odzyskania Niepodległości. 85 uczniów szkoły uczestniczyło w rajdzie rowerowym ,,Niepodległa 2018'' szlakami walk niepodległościowych wokół Gostynina.
Uczniowie na krótkich postojach dowiedzieli się o mało znanych potyczkach i bitwach Powstania Styczniowego w 1863r. i września 1939r, takich jak starcia pod Ratajami w 1863 i 1939, Nagodowem 1939, Choinkiem  w 1863, Lucieniem 1863r. oraz nad Jeziorem Białym 1863r. Młodzież miała możliwość obcowania z fantastyczną jesienną przyrodą Pojezierza Gostynińskiego. W połowie trasy czekało nas integracyjne ognisko, na którym nabraliśmy sił na dalszą wycieczkę. Bogatsi o wiedzę historyczną naszego regionu bezpiecznie wróciliśmy do Gostynina, przebywając  ponad 30 km. Inicjatorem rajdu był Pan Arkadiusz Szulczewski. Opiekunami byli również Pan Przemysław Dobrzyński, Pan Marek Osmałek, Pan Piotr Dudkiewicz oraz Pan Waldemar Lewandowski. 
 
KONKURS PLASTYCZNY

W dniu 2 października 2018r. w Starostwie Powiatowym w Gostyninie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym na plakat promujący rodzicielstwo zastępcze pt. „Rodzina potrzebna od zaraz”. Nasz uczeń MACIEJ KIEŁBASA z klasy IIIb zajął miejsce. Gratulujemy!
 
 
DEBATA PRZEDWYBORCZA

W dniu 26 września odbyła się w naszej szkole debata mająca na celu wybranie przewodniczącego szkoły oraz Rzecznika Praw ucznia. Wszystkie kandydatki zaprezentowały swoje plany oraz wstępne programy wyborcze. O zaszczytne stanowisko przewodniczącej ubiegały się dwie uczennice Maja Bobowska oraz Monika Węglewska. Funkcję Rzecznika natomiast pragnęły pełnić aż trzy nasze koleżanki, jednakże po mającym miejsce dzień później głosowaniu zwyciężczynią okazała się być Agata Wichlińska. Przewodniczącą szkoły, po podliczeniu głosów została Maja Bobowska, jej młodsza kontrkandydatka  pełnić będzie funkcę zastępcy. Opiekunem i pomocą dla  przewodniczącej w najbliższym roku szkolnym będzie pani Letycja Kosińska,  Rzecznik zaś może liczyć na  poradę  i wsparcie ze strony pani Katarzyny Ciszewskiej. Wszystkim dziewczynom gratulujemy odwagi i życzymy dużo sukcesów w tegorocznej pracy na rzecz szkoły. Powodzenia!
 
NARODOWE CZYTANIE W NASZYM MIEŚCIE
W sobotę, 8 września, uczniowie naszej szkoły wraz z innymi mieszkańcami Gostynina oraz ze społecznością w ponad 2930 miejscach w Polsce i na świecie wzięli udział w Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Wydarzenie honorowym patronatem objęła i zainaugurowała Para Prezydencka. W naszym mieście lekturę rozpoczęli Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski wraz z małżonką. Jak podkreślał burmistrz w krótkim wprowadzeniu, książka traktująca o początkach międzywojennej Polski, ma nie tylko szczególne (z powodu jubileuszu 100-lecia niepodległości ) ale także uniwersalne znaczenie, które także dziś powinno się poznawać i propagować. Szkołę Podstawową nr 5 w Gostyninie wraz z nauczycielem-bibliotekarzem  P. Bogumiłą Wasiak reprezentowali: Magdalena Biniewicz, Dominika Justyńska, Lidia Olejnik, Helena Zaręba, Aleksandra Liberadzka, Marcelina Durma, Zuzanna Jędrzejczak, Iga Samoraj, Nikola Kucharczyk, Monika Golus.
 
 PIKNIK RODZINNY
 
Sobota 16.06. była dla dzieci z grupy Krasnoludki  i uczniów klasy Ia dniem wyjątkowym. Był to Dzień Rodzinki obchodzony w sposób nietypowy. Oprócz dzieci i rodziców w imprezie brali udział dziadkowie i rodzeństwo. Zamiast tradycyjnych wierszy i piosenek były podchody. Dzieci i rodzice z klasy I a nie tylko wyznaczali strzałkami trasę ,ale też wymyślali zadania, które były przeznaczone dla przedszkolaków i ich rodziców. Pierwszoklasiści wykazali się dużą wyobraźnią układając zadania. Krasnoludki i ich rodzice musieli śpiewać piosenki, tańczyć, rozpoznawać rośliny, a nawet przenieść na rękach swoją panią. Finał podchodów miał miejsce na plaży Bratoszewo. Po krótkim odpoczynku wszyscy z wielkim zapałem uczestniczyli w grach i zabawach sportowych. Przeciąganie liny, skoki w workach, gra w zbijanego sprawiły wszystkim dużo radości. Kto się zmęczył mógł nabrać sił zjadając pyszną kiełbaskę z grilla i słodycze.Wszyscy bawili się doskonale i w dobrych humorach wrócili do domów. Planujemy już następne spotkanie. 
Więcej…
 
NASI PIERWSZOKLASIŚCI

 Brawo dla Adama Piętki
 
Adaś Piętka, uczeń klasy Ia, po raz kolejny na podium. W organizowanym 17 czerwca 2018r.  III Gostynińskim Biegu Zamkowym – Niepodległa 2018 Adam zajął III miejsce. Gratulujemy sukcesów i wytrwałości w bieganiu. Życzymy kolejnych zwycięstw oraz udanych wakacji.
 
Gratulacje dla Agaty Janeckiej
 
Agata Janecka, uczennica klasy Ia zajęła III miejsce w I etapie konkursu plastycznego Dla lasu, dla ludzi -  z nami bezpiecznie. Organizatorem konkursy była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi oraz Nadleśnictwo Gostynin. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie. 
 
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 11

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.